کالبد شکافی اپل واچ سری ۷ ظرفیت باتری و تغییرات انجام شده در صفحه نمایش را آشکار می سازد

کالبد شکافی اپل واچ سری ۷ ظرفیت باتری و تغییرات انجام شده در صفحه نمایش را آشکار می سازد

مراسم اپل در این هفته برگزار شد و در آن مک بوک پرو های جدید معرفی شده اند که باعث شد تا حدی توجه عمومی نسبت به اپل واچ های سری ۷ کمتر شود. اما در جمعه اخیر سایت شناخته شده iFixit دست به کالبد شکافی این وسیله زد تا بتواند جزئیات درونی آن را آشکار کند.

در این کالبد شکافی هر دو مدل های ۴۱ و ۴۵ میلی متری از اپل واچ بررسی شدند و جزییاتی در آن مشخص شد که تا به حال آشکار نشده است. به عنوان مثال اپل واچ های سری ۷ از نوع ۴۵ میلی متری دارای یک باتری ۱.۱۸۹Wh می باشند که دارای توان ۳۰۹ میلی‌آمپر ساعت می باشد و این مقدار ۱.۶ درصد بیشتر از توان باتری های اپل واچ سری ۶ از نوع ۴۴ میلیمتر می باشد. علاوه بر این مشخص شد که اپل واچ های سری ۷ از نوع  ۴۱ میلیمتری دارای باطری با ظرفیت ۱.۰۹۴Wh می باشند که ۶.۸ درصد نسبت به باتری موجود در مدل های ۴۰ میلیمتری از اپل واچ های سری ۶ ظرفیت بیشتری را ارائه می‌کند.

هر دوی این باطری ها از لحاظ ابعاد نسبت به نسل قبلی پهن تر می باشند، اما iFixit می گوید که این افزایش اندازه باتری و ظرفیت آن بیشتر صرف روشنایی صفحه نمایش جدید طرح اپل خواهد شد، بنابراین هیچگونه افزایش طول عمر باتری در این وسایل به حساب نمی آید.

ساختار درونی سری اپل واچ های ۷ مشابه با سری ۶ می باشد اما هنوز یک سری تفاوت های جزئی وجود دارد، مانند حذف بخش براکت می‌باشد که باعت افزایش مقاومت در برابر گرد و خاک می شود. علاوه‌براین اپل برای اپل واچ های سری ۷ قابلیت مقاومت در برابر گرد و غبار با ضریب IP6X را اعمال نموده که مدل های قبلی نیز ممکن است وجود داشته اما اپل هنوز تست های مشخصی برای آزمایش آن انجام نداده است. به هر حال به نظر می‌رسد که همین تغییرات اندک در طراحی داخلی سبب افزایش میزان مقاومت اپل واچ های سری ۷ در برابر گرد و غبار می شود. بر اساس گفته های iFixit اپل واچ های سری ۷ از تکنولوژی جدید صفحه نمایش بهره می برند که چالش های زیادی را برای ساخت در بر دارد و همین امر باعث می شود که اپل واچ های سری ۷ با اندکی تاخیر به دست مشتریان برسد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.