کارمندان اپل تهدید به کناره گیری از کار نمودند

کارمندان اپل تهدید به کناره گیری از کار نمودند

در حالی که اپل در ارتباط با کار دور از شرکت مقررات سخت گیرانه ای را ترتیب داده است، کارمندان اپل ادعا کردند که اپل با یک ارائه یک مدل کاری ترکیبی که در آن کار از راه دور و کار در محیط اداره به طور سخت گیرانه ای تنظیم شده است. بطوریکه در برخی حالات بخشی از مدل های کاری خارج از محیط کار  توسط اپل رد شده است.

بر اساس گزارشی که توسط منبع خبری The Verge انتشار داده شده است کارمندان اپل تهدید کرده اند که اگر اپل نخواهد مقررات سختگیرانه خود را در ارتباط با کار از راه دور تغییر دهد شغل خود را ترک خواهند کرد. در ماه جون اپل یک نوع برنامه ریزی کاری ترکیبی را اعلام نمود که بر اساس آن کارمندان می بایست سه روز در هفته را در اداره کار کنند که این برنامه قرار بود  از ماه سپتامبر به اجرا در آید.

اپل این برنامه را برای بازگشت تدریجی وضعیت کاری به  شرایط قبل از پندمی اتخاذ کرده بود. اما بعد از گذشت چند روز گزارشاتی توسط  The Verge منتشر شد که بر اساس آن کارمندان خواستار انعطاف پذیری بیشتری از اپل در مورد این برنامه‌ریزی کاری شده بودند.

آنها می گفتند کار از محیط خانه می‌تواند مزیت‌های زیادی را به همراه داشته باشد که از آن جمله می توان به تنوع و گستردگی در انتخاب کارمندان و تقسیم وظایف نام برد و از این لحاظ میان زندگی کاری و روزمره تعادل بهتری را برقرار می‌کند و از طرف دیگر دورکاری می‌تواند تا حد زیادی از شیوع بیماری‌های مختلف جلوگیری کند.

این درخواست کارمندان به سرعت توسط اپل رد شد و بعد از آن بود که گروهی از کارمندان در ویدیوی اینگونه اعلام کردند که کار در محیط خانه و  از راه دور می تواند برای  آینده و فرهنگ ما ضروری باشد و همین گونه تجربه‌های شخصی است که باعث شده است در چند سال اخیر اپل بتواند پس از رونمایی محصولات محبوبی مانند آیفون ۱۲ موفقیت‌های چشمگیری را تجربه کند .

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.