کارخانه آیفون سازی فاکسکان دچار توقف تولید و قطعی برق ناشی از سیل های اخیر شد

کارخانه آیفون سازی فاکسکان دچار توقف تولید و قطعی برق ناشی از سیل های اخیر شد

در سیل اخیری که در منطقه Zhengzhou چین به وقوع پیوست باعث قطعی برق و توقف تجهیزات کارخانه آیفون سازی فاکسکان گردید. در اثر این سیل در بخش هایی از کارخانه نیز آب نفوذ کرد و باعث قطع روند تولید برای ساعت‌های متوالی شد.

در پی گزارش‌های قبلی فاکسکان که ادعا می کرد تحت تاثیر سیل های شدید اخیر در چین قرار نگرفته است این شرکت حالا اعلام کرده است که در یکی از کارخانجات خود مشکلاتی را از لحاظ قطعی سراسری برق و توقف روند تولید تجربه کرده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال هر سه کارخانه در منطقه Zhengzhou در اثر سیل و قطعی برق تعطیل شدند. و در اثر این پیشامد در بخش‌هایی از کارخانه آب فراگرفت که به گزارش کارگران کارخانه به سرعت برای خروج آب اقدامات لازم شروع شد.

قطعی برق کارخانه در نتیجه قطع سراسری برق در این منطقه به وقوع پیوست باعث شد برای ساعت ها این کارخانه روند تولید آیفون را متوقف کند. به گفته فاکسکان در حال حاضر کارکنان مشغول انتقال برخی از تجهیزات خود از کارخانه های سیل زده می باشند.

هنوز گزارشی از بروز خسارت ها و صدمات بسیار زیاد منتشر نشده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در پی تعطیلی و  توقف روند تولید کارخانه  از بیشتر کارگران خواسته شده که تا زمان تا اطلاع ثانوی کار خود را از خانه ادامه دهند.

اما مطابق با برخی گزارشات بخشی از روند تولید آیفون توسط این شرکت در حال ادامه می باشد. فاکسکان شرکت اصلی مونتاژ کننده آیفون برای اپل می باشد و از ماه جولای بر اساس گزارشات روند تولید آیفون های نسل بعدی را به صورت انبوه شروع کرده است. انتظار می رود که اپل همزمان با نزدیک شدن رونمایی آیفون ۱۳ در ماه سپتامبر سفارش های خود را از این کارخانه افزایش دهد تا بتواند پاسخگو تقاضای زیاد آیفون‌ها همزمان با معرفی این محصول جدید باشد. بر اساس برخی شایعات اپل ممکن است همزمان با معرفی آیفون های جدید ایرپاد های نسل بعدی را نیز در همان زمان معرفی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.