کاربر آیفون دریافت که مکنت ماگسیف و شن آهن با هم جور در نمی آیند

کاربر آیفون دریافت که مکنت ماگسیف و شن آهن با هم جور در نمی آیند

ماگسیف اپل یک نوع سیستم شارژ می باشد که برای آیفون بکار می رود و در این مورد یک کاربر دریافت که مگنت موجود در این وسیله چیزی بیش از آنچه که در کیف وجود دارد را به خود جذب می کند. در آیفون ها به خصوص از موقعی که آیفون ۱۲ به بازار آمده اند از مقدار زیادی مگنت در داخل خود استفاده می کنند. به خصوص در میان اسپیکر ها و همینطور در سیستم هایی که مربوط به تنظیم اپتیکال تصویر در دوربین می‌شوند و  در سیستم ماگسیف، همه این ها دارای مقادیر زیادی از ذرات مگنت می باشند و از این قرار است که شما ممکن است دریابید که آیفون شما دارای یک خاصیت آهنربایی غیر معمول می باشد.

در نوشته‌ای که در سایت ردیت توسط کاربر آیفون منتشر شد تصویر جالب توجهی را نشان می دهد که آیفون در قسمت پشتی خود و دقیقا در آنجایی که بخش‌های مگنت وجود دارند ذرات شن آهن را به خود جذب می‌کند و از این لحاظ کلیه قسمت های مگنت از این طریق با توجه به شکل تشکیل شده از ذرات جذب شده قابل تشخیص می باشد.

در این تصویر کاربر اشاره می کند که ذرات شنی موجود در منطقه تائو دارای خاصیت مغناطیسی بوده و از این لحاظ به آیفون چسبیده‌اند. ذرات شنی حاوی انواع مختلفی از ذرات بسیار ریز شده ای از سنگ ها می باشد که با گذشت زمان دچار فرسایش شده اند. منطقه تائو برای مثال دارای سنگ های پیریت و همینطور اکسید آهن می باشد که دارای خاصیت مغناطیسی هستند. به همین خاطر است که در تصویر اینها به بخش‌های آهن ربائی پشت آیفون چسبیده‌اند.

اگرچه در نگاه اول ممکن است این مسئله خیلی سرگرم کننده و جالب توجه به نظر برسد، اما این می تواند در عین حال برای وسیله خطرناک باشد. زیرا قرار دادن آیفون در معرض ذرات دارای مگنت می‌تواند برای سایر بخش های تشکیل دهنده مانند صفحه نمایش آسیب زننده باشد.

به عنوان مثال در این عکس فقط قسمت پشت آیفون را نشان می دهد که ذرات شنی به آن چسبیده اند، اما تصویری از صفحه نمایش و یا همینطور بخش‌های حفره‌ای مربوط به اسپیکر ها را نشان نمی دهد. لازم به ذکر است که شن معمولی می تواند باعث خرابی بخش شیشه پشت آیفون شود و همین طور باعث ایجاد خراش در قسمت صفحه نمایش جلویی گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *