کاربران macOS Monterey برخی اشکالات ارتباطی را در هنگام استفاده از هاب های USB گزارش کردند

کاربران macOS Monterey برخی اشکالات ارتباطی را در هنگام استفاده از هاب های USB گزارش کردند

برخی از کاربران مک که جدیداً به سیستم‌ عامل macOS Monterey به‌روزرسانی کرده‌اند در در طی این هفته گزارش نمودند که با برخی مشکلات ارتباطی در USB هاب ها و یا سایر وسیله هایی که با USB در ارتباط هستند برخورد کرده‌اند و گزارش نموند که به طور کامل نمی‌تواند با این وسیله هایشان ارتباط برقرار کنند.

گزارش‌های متعددی از سایت های مختلف شناخته شده مانند ردیت، فروم توسعه دهندگان اپل و جامعه پشتیبانی اپل گزارش شده است که کاربران در آن مشکل این مشکلات را گزارش کردند. در برخی حالت ها کاربران می‌گویند که پورت های usb ۳  از زمانی که به سیستم عامل macOS Monterey روزرسانی کرده‌اند دیگر کار نمی کند، در حالی که پورت های hdm،i ‏usb USB-C و سایر پورت هایی که در هاب آنها قرار دارد همچنان بدون مشکل کار می کنند.

در حالت های دیگر کاربران گزارش داده اند که هاب های usb به طور کلی نمی‌توانند با وسیله شان بعد از به روز رسانی به سیستم عامل macOS Monterey کار کنند، در مورد دیگری هاب های USB همچنان قادر به ارتباط با وسیله مک می باشند ولی فقط برای مصارف شارژ و انتقال پاور بکار می آید.  برای برخی دیگر از کاربران در حالیکه می خواسته اند از نمایشگرهای اکسترنال استفاده کنند دیگر پورت usb برای اتصال در این زمینه قادر به کار نبوده است، زیرا که آنها معتقدند که انتقال پاور پس از به روز رسانی به طور کامل تحت تاثیر قرار گرفته است.

بیشترین گزارش ها از دارندگان کامپیوترهای مک بوک ام یک می باشند البته نه تمام آن ها. برخی کاربران چنین مشکلی را در کامپیوترهای مک با چیپ های اینتل نیز گزارش داده اند. بر اساس آنچه که کاربران در فرومها گزارش داده اند اشکالات مربوط به usb در نسخه اولیه بتای سیستم عامل macOS Monterey به اپل گزارش شده است،  اما اپل هنوز این مشکل را برطرف نکرده است. به نظر می‌رسد که این مشکل در تمام نسخه های سیستم عامل و آخرین نسخه آن ۱۲.۰.۱ نیز مشاهده شده است. بنابراین به کاربران توصیه می شود اگر هنوز به سیستم‌عامل macOS Monterey مک خود را به‌روزرسانی نکردند منتظر بمانند تا اپل در این مورد مشکل را برطرف کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.