کاربران بریتانیایی آیفون می توانند ۶۷۷ میلیون دلار از کوالکوم طلب کنند

کاربران بریتانیایی آیفون می توانند ۶۷۷ میلیون دلار از کوالکوم طلب کنند

ناظران و بازرسان امور مشتریان در حال به کار انداختن پرونده ای هستند که بر اساس آن از شرکت کوالکام بخاطر قیمت های گزاف مودم های ۴G که در وسیله های آیفون و گوشی های همراه سامسونگ به دست مشتریان به مشتریان فروخته شده است شکایت می کند.

شش ماه بعد از اینکه این شرکت کوالکام از یک پرونده غیر رقابتی در ایالات متحده پیروز بیرون آمد در حال حاضر این شرکت درگیر یک پرونده ی ضد رقابتی در بریتانیا می باشد.

بدین صورت که سازمان ناظران امور مشتریان، کوالکوم را متهم به اعمال قیمت های غیر رقابتی و غیر منصفانه برای مودم هایش در گوشی‌های همراه کرده است. مدیرعامل این سازمان در بیانیه ای گفت که ما عقیده داریم که استراتژی های کوالکوم ضد رقابتی و غیر منصفانه است و تا به حال حدود ۴۸۰ میلیون پوند معادل ۶۶۷ میلیون دلار از مشتریان به جیب زده است.

او اضافه کرد که این عمل باید متوقف شود و ما از این طریق پیام هشدار واضحی را خواهیم فرستاد به کمپانی هایی نظیر کوالکام که در آینده دیگر نتوانند به مشتریان آسیب برسانند. اگر کوالکوم بخواهد از قدرت و تسلط خود در بازار استفاده کند باید برای آن بها بپردازد.

این سازمان که به نمایندگی از میلیون ها کاربر بریتانیایی صحبت می کند، عقیده دارد که کوالکام از قوانین رقابتی بازار سرپیچی کرده است و دو استراتژی غیر قانونی را مرتکب شده است. یکی از آنها امتناع از گرفتن لایسنس برای پتنت های خود می باشد و ندادن اعتبار با سایر سازنده های مربوطه و همین طور اعمال قیمت های بسیار بالا برای قطعات خود که در محصولات اپل و سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است.

این سازمان ادعا می‌کند که این عمل باعث تورم در قیمت ها شده که همین امر باعث می‌شود این دو تولید کننده بزرگ گوشی های همراه این افزایش قیمت ها را به مشتریان خود  منتقل کنند.

بر این اساس سازمان اخیر به ازای هر کاربر قصد آن دارد که بتواند مبلغ ۳۰ پوند یا ۴۲ دلار را به عنوان خسارت از این شرکت دریافت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *