چیپ M1 و تاندربولت به آیپد پرو های ۱۱ اینچی اضافه شد

چیپ M1 و تاندربولت به آیپد پرو های ۱۱ اینچی اضافه شد

اپل با ارائه آیپد پرو های نسل بعدی یک گام جدید در جهت نزدیک نمودن کلیه محصولات خود برای استفاده از چیپ های M1 برداشت و از این لحاظ آیپد پرو های جدید دارای چیپ های مشابهی مانند آنچه که در آیمک های جدید اضافه شده است می باشند.  در کنار آن نیز قبلاً مک بوک پرو ، مک مینی و مک بوک ایر های جدید نیز از این چیپ های اپل استفاده برده بودند.

در زمان رونمایی از تبلت های جدید امسال اپل ادعا نمود که آیپد پرو جدید سریع ترین وسیله در نوع خود می باشد و دیگر رقبا حتی به نزدیکی آن هم نمی رسند. علاوه بر این آیپد پرو ها دارای پورت تاندربولت باقابلیت ارتباطی USB-4 می باشند که آن را به لاین کامپیوترهای مک بوک نزدیک می کند.

این آیپد پروها همیشه با اعمال ظرفیت های بیشتر و همینطور کانفیگ های سریعتری به مشتریان ارائه می شدند. در این به روز رسانی جدید اپل همچنین قابلیت ۵ جی را نیز به نسخه سلولار آیپد پرو اضافه نمود که از این لحاظ کاربران قادر خواهند بود از اینترنتی با سرعت برابر با مشابه آنچه که در مدل های آیفون ۱۲ وجود دارد برخوردار شوند.

اپل می‌گوید که چیپ های M1 قادرند که قابلیت گرافیکی آیپد پرو تا حد ۴۰ درصد نسبت به نسخه های قبلی افزایش دهند. اپل همچنین ادعای می کند که به کارگیری چیپ‌های M1 در آیپد پرو ها قابلیت و عملکرد آنها را ۱۵۰۰ برابر نسبت به اولین آیپدی که در یک دهه پیش این شرکت ارائه نموده است بیشتر می‌کند.

سیستم دوربینی که در قسمت جلوی قرار دارد همینطور دارای حسگر ارتقا یافته  ۱۲ مگاپیکسلی با دامنه دید ۱۲۰ درجه می باشد. آیپد پرو ۱۱ اینچی دارای صفحه نمایش رتینا ال سی دی مشابه با آنچه که در مدل‌های قبلی آن وجود دارد می باشند. اما در آیپد پرو های ۱۲.۹ اینچی صفحه نمایش پیشرفته تری به نام مینی ال ای دی استفاده شده است که می‌تواند کانتراست بهتر و همینطور مصرف باتری کمتری را به همراه داشته باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *