پردازش گر ۵ نانو متری A14X برای برای اولین مک های اپل سیلیکون و آیپد پرو در سه ماهه چهارم امسال وارد تولید انبوه می شود

پردازش گر ۵ نانو متری A14X برای برای اولین مک های اپل سیلیکون و آیپد پرو در سه ماهه چهارم امسال وارد تولید انبوه می شود

بر اساس گزارش دیجی تایمز پردازش گر ۵ نانو متری A14X برای استفاده در مک های اپل سیلیکون و نسل بعدی آیپد پرو ها در سه ماه چهارم امسال وارد تولید انبوه می شود. سال قبل TSMC با صرف ۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در زمینه تولید چیپ های ۵ نانو متری قصد داشت از تولید کنندگان اصلی چیپ برای محصولات اپل باشد و به نظر می رسد که این سرمایه گذاری به نتیجه مطلوب رسیده است.

چاینا تایمز در آخر ماه گذشته در گزارش خود اعلام نمود که اولین کامپیوتر های اپل سیلیکون از چیپ های ۵ نانو متری A14X استفاده خواهند کرد و تا پایان امسال در مک بوک های بسیار سبک ۱۲ اینچی با عمر باتری حدود ۱۲ تا ۲۰ ساعت بکار خواهد رفت.

بر اساس گزارش حاصل از منابع چینی این مک بوک های ۱۲ اینچی از چیپ های A14X که قرار است در آیفون های جدید بکار رود برخوردار خواهند بود. همین طور چیپ های A14X قرار است در آیپد پرو های نسل بعدی که قرار است تا پایان امسال رونمایی شوند بکار برود.

اپل در کنفرانس WWDC  اعلام نمود که کامپیوتر های مک بوک از پردازش گر های اینتل به سمت استفاده از چیپ های ساخت اپل که اپل سیلیکون نام دارند پیش خواهند رفت و این روند ممکن است تا دو سال طول بکشد. همین طور بلومبرگ گزارش داد که اپل در حال حاضر در حال ساخت ۳ نوع پردازش گر برای مک هاست که همگی از نوع چیپ A14X هستند.

بر اساس منابع اولین پردازش گر های اپل ۱۲ هسته ای خواهند بود که شامل ۸ هسته با عملکرد خیلی بالا و چهار هسته که مصرف انرژی پایینی دارند. پیش بینی می شود که اپل در آینده قادر به ساخت پردازش گر های بیش از ۱۲ هسته ای باشد که به احتمال زیاد با آماده شدن چیپ A14X معرفی خواهند شد.

0 نظر در مورد “پردازش گر ۵ نانو متری A14X برای برای اولین مک های اپل سیلیکون و آیپد پرو در سه ماهه چهارم امسال وارد تولید انبوه می شود

  1. اشتراک ها: اولین کامپیوتر های اپل سیلیکون ممکن است تا ۱۷ نوامبر رونمایی شوند | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *