چیپ های اپل سیلیکون M1 گرافیک های اکسترنال eGPU را حمایت نمی کنند

چیپ های اپل سیلیکون M1 گرافیک های اکسترنال eGPU را حمایت نمی کنند

با وجود آن که اپل در طی مراسم رونمایی مک های جدید در مورد توانایی‌های گرافیکی بسیار بالای مک های اپل سیلیکون های جدید تاکید داشت، اما مسئولین این شرکت از ذکر این نکته خودداری نموند که چیپ های M1  تکنولوژی های مربوط به گرافیک های اکسترنال eGPU را حمایت نمی کند.

اپل اینسایدر با انجام بررسی‌های لازم تایید نمود که چیپ های جدید اپل سیلیکون که بر پایه پردازشگرهای M1 کار می کنند قادر نیستند واحد های پردازنده  گرافیکی اکسترنال یا کارت های گرافیک اکسترنال eGPU را حمایت کنند. این بدان معنی است که مک مینی های جدید، مک بوک ایر های آینده و مک بوک پرو های ۱۳ اینچی تنها بر پایه گرافیک های پردازنده خود GPU قادر به انجام فعالیت و پردازش داده ها می باشند.

این واقعیت گمانه زنی های قبلی را تایید می کند که بعد از انتشار مدارک پشتیبانی توسعه دهندگان وب تاکید داشتند اپل سیلیکون های آینده از حمایت هرگونه کارت گرافیکی غیر ساخت اپل معذور می باشد. این بدان معنی است که هر یک از کامپیوتر های مجهز به چیپ های اپل سیلیکان تنها در GPU خانواده اپل قادر به فعالیت می‌باشد.

علاوه بر این کارت هال گرافیکی اکسترنال بلک مجیک Blackmagic  که سازگاری قابل قبولی با مک مینی های نسل قبلی داشتند نیز قادر به سازگاری با مک های اپل سیلیکون نیستند. اگرچه اپل خودش از اعلام این ناسازگاری به طور واضح خودداری می‌کند و در سایت های پشتیبانی خود سازگاری با  کارت های گرافیکی اکسترنال را رد نمی کند، اما در عمل شاهد بود ایم که هر گونه ترکیب کامپیوترهای مک و کارت های گرافیک اکسترنال در سیستم عامل macOS  کاتالینا با بروز مشکلاتی در هنگام کار با سیستم همراه بوده است.

در این زمینه شرکت Nvidia  نیز در قسمت پشتیبانی خود از ارائه راه حلی در این مورد معذور است و هنوز مشخص نیست که اپل سیلیکون های آینده مانند چیپ‌های “A14T”  این قابلیت را داشته باشند که eGPU را مجدداً حمایت کنند.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.