چیپ بیونیک A16 در مدل های آیفون ۱۴ با تکنولوژی ساخت ۴ متری ساخته خواهد شد

چیپ بیونیک A16 در مدل های آیفون ۱۴ با تکنولوژی ساخت ۴ متری ساخته خواهد شد

بر اساس گزارش های موجود آیفون های نسل بعدی از چیپ های A16 استفاده خواهند کرد که از تکنولوژی ساخت چهار نانومتری برخوردار می باشند. این در حالی است که مدل‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ دارای چیپ های با تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری هستند. در سال قبل اپل روند تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری را برای چیپ A15 برای استفاده در آخرین آیپد پرو ها و مدل های آیفون ۱۲ اعمال نمود و همچنان برای مدل های آیفون ۱۳ نیز این تکنولوژی ساخته شد.

اما برای مدل های آیفون ۱۴ این گزارش ادعا می کند که اپل و شریک تامین کننده ساخت چیپ های آن یعنی شرکت TSMC در پی آن هستند که روند ساخت چهار نانومتری را برای A16 به احتمال زیاد در آیفون های نسل بعدی به کار خواهد رفت. در این مورد لازم به ذکر است که هر چقدر روند تکنولوژی ساخت کوتاه تر باشد این بدان معناست که چیپ مورد مورد نظر دارای عملکرد بهتر و مصرف باتری پایین‌ تری می‌باشد. گزارشی که دیروز توسط منبع خبری The Information منتشر شد ادعا می کند که شرکت TSMC در حال مواجهه با برخی از چالش‌ها برای تولید چیپ های ۳ نانومتری می باشد که احتمالا این همان یکی از دلایلی است که آیفون چهارده به جای آن از تکنولوژی ساخت چهار متری استفاده خواهد کرد.

گزارش جداگانه ای که در اوایل امسال منتشر شد پیشنهاد نمود که اپل تمام سفارشات مربوط به تولید چیپ های سه نانو متری  را از شرکت TSMC از قبل رزرو نموده است تا بتواند آن را در مدل های آیفون ۱۵ و مک های اپل سیلیکون نسل بعدی در چند سال آینده آنها را به کار برد. در حالیکه مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو چند است که وارد بازار شده‌اند، باید منتظر باشیم و ببینیم که اپل برای آیفون ۱۴ چه تغییرات و بروزرسانی هایی را در مد نظر دارد. برخی از گزارشات می‌گویند که آیفون ۱۴ یکی از مهم ترین و اصلی تغییرات عمده طراحی در ارتباط با آیفون می باشد که اپل در چند سال اخیر را انجام داده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.