چگونه متن وب سایت ها را در خارج اپل سافاری ترجمه کنیم

چگونه متن وب سایت ها را در خارج اپل سافاری ترجمه کنیم

قابلیت ترجمه خودکار در سافاری بسیار کارآمد است. اما تنها به گروهی از زبان ها محدود می شود. دقیقاً مشابه آنچه که در مورد اپلیکیشن ترجمه اپل می کند. ما در اینجا به روش هایی می پردازیم که شما می توانید با استفاده از آن این قابلیت‌ها برای ترجمه به زبان های استفاده کنید.

اپل بیشتر عادت دارد که لغت مجیکال یا جادویی را برای هر چیز جدید به کار ببرد اما در این حالت خاص معنی آن کاملاً صدق می کند. اگر شما بخواهید وب سایتی را ترجمه و  آن را به طور همزمان بخوانید به روش کار ترجمه در سافاری جادویی است.

ترجمه در سافاری

در مرورگر سافاری به وب سایت مورد نظر بروید اگر زبان مورد نظر شما در میان لیست موجود باشد می‌توانید عمل ترجمه را به راحتی انجام دهید و اگر شما به صفحه جدید در همان وب سایت بروید بدون آنکه به سافاری بگویید ترجمه صفحه جدید را نیز به شما نشان می دهد. تا زمانی که شما سایت را از سایت خارج شوید یا اینکه به خود سافاری بگویید که وب سایت را به زبان اوریجینال و اولیه خود نشان دهد، این مرورگر به صورت خودکار و خیلی سریع عمل تجربه را برای شما انجام انجام می‌دهد.

برای اضافه کردن زبان های بیشتر می توانید به بخش System Preferences بروید و در آنجا گزینه Language & Region را انتخاب کنید و سپس با کلیک کردن بر روی گزینه General شما گزینه های بیشتری را دریافت می کنید که در میان آن زبان های مورد نظر خود را می توانید انتخاب کنید.
همین‌طور در آن لیست موجود ایکونی به شکل علامت مثبت + وجود دارد که با فشار دادن کلید برای آن گزینه های بیشتری را دریافت کنید.

چگونه ترجمه با سیستم عامل macOS Monterey بهبود خواهد یافت

سیستم‌عامل macOS Monterey که قرار است تا چند ماه دیگر به صورت عمومی برای همگان در دسترس قرار گیرد دارای ویژگی جدید ترجمه برای مرورگر سافاری می باشد. علاوه بر آن این گزینه ترجمه برای تمام قسمت های مک وجود دارد،  بنابراین هرکاری که با مک خود انجام می دهیم مانند خواندن صفحات وب در مرورگری در بیرون از سافاری نیز در سیستم عامل macOS Monterey می توان به انتخاب متن و راست کلیک کردن گزینه ترجمه را انتخاب نمود.  اما نسخه قبلی پس از انتخاب متن باید آن را کپی کرده و به داخل برنامه  های مترجم آنلاین نظیر DeepL Translator  برده و آنجا متن مورد نظر را  ترجمه کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.