چگونه قلم اپل با iPadOS 14 بهتر عمل می کند

چگونه قلم اپل با iPadOS 14 بهتر عمل می کند

قلم اپل در iPadOS 14، توانایی ها و عملکرد بهتری پیدا خواهد کرد. اپل در این مورد چندین ویژگی جدید به قلم استیلوس خود اضافه می کند. این بروز رسانی شامل تغییرات عمده  در چگونگی نوشته های دستخطی و یادداشت ها است. حال بگذارید ببینیم این تغییرات چگونه عمل می‌کنند:

بطور کلی دو نوع ویژگی در مورد قلم اپل وجود دارد. یکی از آن‌ها اسکریبل Scribble است یعنی وقتی که در سیستم عامل iPadOS 14  شما هر چه می نویسید به صورت متن تایپ شده در می آید.  این ویژگی نه تنها در اپلیکیشن Notes کار می کند بلکه از در هر جای دیگری امکان نوشتن داشته باشد بکار خواهد آمد.

علاوه بر Scribble،  قلم اپل قابلیت‌های بیشتری در سیستم iPadOS 14 نسبت به iPadOS 13 دارد. به عنوان مثال در هنگام طراحی، اشکال توسط سیستم شناسایی شده و به اشکال تمیز و مرتب تر مبدل می شوند.

این ویژگی مفیدی است و در هنگامی که در حال یادداشت کردن هستید می تواند از نامرتب بودن نوشته شما جلوگیری کند. در این مورد بیشتر از ۱۰ شکل رایج توسط سیستم قابل شناسایی است. مانند دایره، ستاره، قلب، منحنی، مثلث، ستاره، ابر، شش ضلعی و پیکان و غیره. 

برای تبدیل شکلی که می کشید کافی ابتدا شکل را با قلم  اپل کشیده و قبل از برداشتن قلم از صفحه آن را لحظه ای روی صفحه نگه دارید. اما اگر می خواهید شکل را همان طوری که کشیده اید حفظ کنید باید بلافاصله قلم را بعد از کشیدن از روی صفحه بردارید.

ویژگی جالب دیگری که به قلم اپل اضافه شده، این است که اگر در اپ یاداشت Notes در حال نوشتن شماره تلفن اشخاص یا آدرس وب سایتی باشید، سیستم آنها را تشخیص داده و اپشن هایی را به شما معرفی می نماید که به شما اجازه می‌دهد تا یکی از آنها را انتخاب کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *