چگونه در iPadOS 14 از ابزارک ها استفاده کنیم.

چگونه در iPadOS 14 از ابزارک ها استفاده کنیم.

 تغییر بزرگی که برای iOS 14 رخ داد به توانایی سفارشی سازی صفحه اصلی مربوط می شد. این شاید بزرگ ترین تغییر iOS باشد که تا بحال از روز اول به خود دیده است.  اما تغییرات اعمال شده iPadOS 14 به طور کامل با iOS 14 مشابه نیستند.

بخصوص در مورد چگونگی استفاده از ابزارک ها تغییرات مشابهی ایجاد شد که ما در این حالت به آن می پردازیم. همان طور که پیش تر گفته شد در iOS 14 قابلیت اضافه کردن و استفاده از ابزارک ها در هر کجای  صفحه اصلی وجود دارد. اما در iPadOS 14 استفاده از ابزارک ها با اندکی تغییر همراه است. بدین صورت که در iPadOS 14 ابزارک ها قابلیت اضافه شدن در صفحه اصلی را دارند بدون اینکه بتوانیم  آن ها را با اپلیکیشن های موجود در کنار هم قرار دهیم.

در زیر به چگونگی استفاده از ابزارک ها در iPadOS 14 می پردازیم:

  1. در ابتدا صفحه آیپد شما باید در حالت Today View باشد.
  2. انگشت خود را در محلی خالی که اپلیکیشنی وجود ندارد روی صفحه نمایش گذاشته و اندکی نگه دارید تا وارد حالت ویرایش edit شوید.
  3. در اینجا لیست ابزارک ها را مشاهده می کنید و می توانید هر کدام را می خواهید بصورت “دراگ اند دراپ” انتخاب نموده و آن به محل مورد دلخواه ببرید.  با این ویژگی می توانید طرز قرار گرفتن ابزارک را سامان دهی کنید. مثلا با ایجاد ابزارک های هم اندازه می توانیم آنها را در کنار هم یا روی هم قرار داد.
  4. در حالتی که هنوز در صفحه ویرایش ابزارک ها فعال است می توانید با اسکرول لیست به پایین گزینه سفارشی سازی Customize را بیابید.
  5. در این حالت می توانید ابزارک های جدید را به لیست موجود ابزارک ها اضافه کنید. برای این منظور باید ایکون سبز رنگ + را انتخاب کنید تا ابزارک اضافه شود.
  6. همین طور برای ویرایش هر ابزارک باید انگشت خود را روی آن قرار داده و چند ثانیه نگه دارید تا حالت edit برای آن ابزارک فعال شود.
چگونه در iPadOS 14 از ابزارک ها استفاده کنیم.

1 نظر در مورد “چگونه در iPadOS 14 از ابزارک ها استفاده کنیم.

  1. اشتراک ها: بررسی ویژگی ردیابی و سامان دهی خواب در iOS 14 و watchOS 7 | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *