چگونه اپلیکیشن ها را در iOS 14 آیفون پنهان کنیم

چگونه اپلیکیشن ها را در iOS 14 آیفون پنهان کنیم

سیستم عامل آی او اس iOS اپل، خوش فرم و قدرتمند است  ولی در عین حال در نحوه ای که اپلیکیشن های شما را مدیریت می کند کمی محافظه کار عمل می کند. اما در iOS 14 شاهد تحولات وسیعی در زمینه نحوه سازماندهی اپلیکیشن ها هستیم.

در مقاله های قبلی در مورد مهم ترین این تغییرات به تفصیل مورد بحث قرار گرفت. اما سوال در اینجاست که آیا می شود اپلیکیشن هایی را که زیاد نیاز نداریم پنهان کنیم و از این طریق فضای بیشتری در صفحه اصلی داشته باشیم؟

در iOS 13 چنین ویژگی وجود ندارد که بتوانید اپ ها را از صفحه اصلی حذف کنید اما در iOS 14  چنین امکانی وجود دارد. در این جا می توانید مطابق با روش زیر برای پنهان کردن اپ ها در صفحه اصلی عمل نمایید:

صفحه اصلی در آیفون عموما پر از اپلیکیشن هاست و ممکن است اغلب آنها را استفاده نکنیم. ولی در iOS 14 این امکان وجود دارد که بتوانید صفحه اصلی را آن طور که می خواهید نظر و ترتیب دهید. برای این کار در ابتدا باید با قرار دادن انگشت خود در صفحه اصلی و نگه داشتن آن برای چند ثانیه وارد حالت jiggle mode شوید.

این حالتی است که شما با قرار دادن انگشت خود روی هر اپ می توانید آن را به جا مورد دلخواه ببرید. علاوه بر این در حالت jiggle mode دور تا دور هر اپ را نقطه چین هایی فرا می گیرد. با فشار دادن هر کدام از بلوک های ایجاد شده شما می توانید هر تعداد صفحه اصلی که می خواهید ایجاد کنید.

لازم به ذکر است که این کار باعث حذف اپ های شما نخواهد شد و فقط آن ها را ناپدید می کند. در حالت jiggle mode  اگر وارد App Library شوید در آن جا می توانید لیست اپلیکیشن های خود را مشاهده کرده و هر کدام که می خواهید را تنها با انتخاب و تماس آن به صفحه اصلی خود اضافه نمایید.

1 نظر در مورد “چگونه اپلیکیشن ها را در iOS 14 آیفون پنهان کنیم

  1. اشتراک ها: در نسخه بتای ۷ iOS 14 چه ویژگی هایی وجود دارد: والپیپرهای رنگین کمانی و تغییرات جدید در کتابخانه اپلیکیشن | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *