چگونه اپلیکیشن ها را در اپل واچ در سیستم عامل watchOS 8 ببندیم

چگونه اپلیکیشن ها را در اپل واچ در سیستم عامل watchOS 8 ببندیم

در حالیکه راه آشکاری برای آنکه چگونه اپلیکیشن ها را در اپل واچ به بندیم وجود ندارد اما باید گفت که در سیستم عامل جدیید watchOS 8 روش آسانی ایجاد شده است که تنها با فشار دادن چند دکمه می‌توان آن را انجام دهید.

البته دلیل زیادی وجود ندارد که شما بخواهید یک اپلیکیشن را در اپل واچ ببندید مگر آنکه یک اپلیکیشن دچار هنگی شده  و حالت واکنش گرایی یا عملکرد خود را از دست بدهد. در اینجا تحت مراحل زیر می توانید در صورت لزوم یک اپلیکیشن را در اپل واچ ببندید.

  • دکمه های کناری Side Button را فشار دهید
  • موقعی که لیست اپلیکیشن‌های باز شده در روی صفحه نشان داده می شود صفحه را به سمت چپ بغلتانید و اپلیکیشنی را که می‌خواهید آن را ببندید را یافته و آن را انتخاب کنید
  • در مرحله نهایی می توانید بر روی آیکون Close App که در روی صفحه ظاهر می‌شود تپ کنید.

لازم به ذکر است که دکمه ی کناری همان دکمه ای است که بر روی بدنه اپل واچ در زیر  دیجیتال کراون واقع شده است. بعضی اوقات ممکن است که لحظاتی پیش آید که یک اپلیکیشن بر روی اپل واچ دچار هنگی شده و از ادامه کار باز می ماند. در این حالت می تواند به دلیل وجود برخی باگ های نرم‌افزاری نیز باشد. در چنین حالاتی شما باید اپلیکیشن را به صورت force close ببندید که توسط مراحل زیر انجام می شود.

  • اپلیکیشنی را که به درستی کار نمی کند را باز نموده
  • دکمه کناری را فشار داده و بر روی آن نگه دارید تا گزینه Power Off ظاهر شود
  • در نهایت دیجیتال را فشار داده و نگه دارید.

این عمل باعث می شود که اپلیکیشن به طور کامل بسته شود و برای باز نمودن دوباره آن نیز می توانید بر روی آیکون آن اپلیکیشن در هوم اسکرین تپ کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.