چگونه از ویژگی واکی تاکی اپل واچ استفاده کنیم

چگونه از ویژگی واکی تاکی اپل واچ استفاده کنیم

 اپل واچ ویژگی دارد با نام واکی تاکی که باعث می شود کاربران توانند بسرعت از طریق اپل واچ خود با هم تماس گرفته و صحبت نمایند. کاربران معمولا از طریق تماس تلفنی و با کمک آیفون خود می توانند با اپل واچ خود ارتباط برقرار کنند.

این ویژگی بسیار راحت تر از تماس تلفنی مستقیم ار طریق اپل واچ می باشد. به عنوان مثال اگر دو نفر در حال خرید باشند و بخواهند بسرعت  در حالی که نزدیک هم نیستند با تماس بگیرند، بهترین را تماس تلفنی می‌باشد. اما ارتباط از طریق تماس تلفنی بصورت زنده بوده و معمولا صداهای ناخواسته اطراف نیز از این طریق منتقل شده که ممکن است باعث شود صدای کاربر دیگر شنیده نشود.

در چنین موقعیتی استفاده از ویژگی واکی تاکی مفید به نظر می رسد. در این ویژگی کاربر اول برای صحبت با طرف مقابل دکمه ای را فشار داده و این به صورت خودکار بلند گوی اپل واچ کاربر دوم را فعال می کند و کاربر دوم می تواند صدای او را بشنود.  تا زمانی که کاربر اول دکمه صحبت را نگه دارد او می تواند به صحبت ادامه دهد.

در این حالت می توانید هر جایی که صداهای اطراف زیاد باشد با برداشتن انگشت از دکمه صحبت مکالمه را متوقف کرده و دوباره در فرصتی مناسب صحبت را ادامه دهید. در چنین حالتی نیز محدودیتی از لحاظ زمان صحبت  وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این کاربر اول نیازی به شنیدن کاربر دوم ندارد و می تواند مثلا اطلاعات لازم برای خرید را به کاربر دوم با صحبت یک طرفه منتقل کند. در این مورد نیازی به برقراری مکالمه نیست و هدف اصلی انتقال اطلاعات یک طرفه از یک کاربر به کاربر دیگر است.

چطور تماس های واکی تاکی را اضافه کنیم:  

  • در اپل واچ اپلیکیشن واکی تاکی را باز کنید.
  • گزینه contact را انتخاب کنید.
  • از لیست تماس ها یکی را انتخاب گرده و add کنید.
  • این عمل پیام دعوتی را برای کاربر دوم می فرستد که در صورت تایید می توانند تماس را آغاز کنند.
  • برای تماس دکمه contact را انتخاب نموده و دکمه hold down the talk را فشار داده و نگه دارید، و سپس شروع به صحبت نمایید. 
چگونه از ویژگی واکی تاکی اپل واچ استفاده کنیم

2 نظر در مورد “چگونه از ویژگی واکی تاکی اپل واچ استفاده کنیم

  1. اشتراک ها: چگونه در اپل واچ پوسته ها یا واچ فیس ها را اضافه یا حذف کنیم. | Texnoli

  2. اشتراک ها: اپل نسخه ۵ بتا watchOS 7 را منتشر نمود. | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.