چگونه از لانچ پد در macOS استفاده کنیم

چگونه از لانچ پد در macOS استفاده کنیم

لانچ پد یک بخش اساسی در دسکتاپ macOS می باشد و به کاربران این اجازه می دهد که بتوانند به اپلیکیشن های نصب شده بر روی مک دسترسی سریع تری داشته باشند. در اینجا به بررسی مهم ترین ویژگی های آن می پردازیم

دستیابی اولیه به لانچ پد

سادگی ساختار لانچ پد به گونه ای است که آن را به صفحه هوم مشابه با آیپد تبدیل می کند. وقتی که شما بر روی آیکون لانچ پد کلیک می کنید لیستی از آیکون هایی که با نظم در کنار هم قرار گرفته اند ظاهر می‌شود که عنوان آنها نیز در زیر شان ذکر شده است.

برای باز کردن اپلیکیشن کافی است بر روی آن یک بار کلیک کنید و برای خارج شدن از لانچ پد شما بسادگی می توانید که بر روی هر نقطه ای در روی پس زمینه کلیک کنید که در آن اپلیکیشن وجود ندارد و یا اینکه بروی دکمه اسکیپ را که در روی کیبورد قرار دارد کلیک نمایید.

دستیابی از طریق کیبورد

اگر شما بخواهید که دستیابی خود را به لانچ پد سریع تر کرده و برای این کار از موس استفاده نکنید می توانید از این روش استفاده کنید. ساده ترین راه برای آن ساختن شورتکات کیبورد می باشد. بعد از ساختن شورتکات از طریق کیبورد و بدون نیاز به ماوس وارد لانچ پد شوید و ود آن جا شما بدون هیچ گونه استفاده از موس و تنها با کلیدهای مختلف موجود در کیبورد وارد فولدر های مختلف شده و یا حتی  به داخل صفحات مختلف بروید.

همینطور برای رفتن از یک صفحه به یک صفحه دیگر در لانچ پد میتوانید با نگه داشتن دکمه Command و فشار دادن دکمه های چپ و راست این عمل را انجام دهید.

باز کردن لانچ پد بدون هیچگونه کلیک

برای این منظور ویژگی در macOS وجود دارد که Hot Corners نامیده می شود و با استفاده از آن میتوانید فرمان‌های را تنظیم کنید که در هنگام بردن نشان گر موس به یکی از دو گوشه تصویر فعال شود.‌

چگونه لانچ پد را به Hot Corners در macOS اضافه کنیم

  • بر روی لوگوی اپل واقع در منو بار کلیک نموده و System Preferences را انتخاب کنید
  • Mission Control کلیک کنید و برروی Hot Corners کلیک کنید
  • لیست موجود بر روی Launchpad کلیک کنید و در نهایت بر روی OK کلیک کنید.
  • چگونه از لانچ پد در macOS استفاده کنیم

راست کلیک بر روی لانچ پد

با راست کلیک کردن بروی لانچ پد بدون نیاز به ورود به پنجره لانچ پد می‌توانید لیست اپلیکیشن ها را در مشاهده کنید و به صورت سریع تری به اپلیکیشن مورد نظر خود دست یافته و آن را اجرا کنید. برای اضافه نمودن اپلیکیشن های تازه نصب شده نیز می‌توانید با عمل دراگ و دراپ اپلیکیشن مورد نظر منتقل کنید.

چگونه از لانچ پد در macOS استفاده کنیم

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *