چگونه از قابلیت کاهش صدای بلند در ios15 استفاده نموه و از شنوایی خود محافظت کنیم

چگونه از قابلیت کاهش صدای بلند در ios15 استفاده نموه و از شنوایی خود محافظت کنیم

شنوایی یکی از حس های مهمی است که باید از آن به خوبی مراقبت کنیم، اما اگر از هدفون ها با صدای بلند استفاده کنیم ممکن است شنوایی ما آسیب ببیند. در اینجا به توضیح روشی می پردازیم که در ios ۱۵ می توانید صداهای بلند را به صورت خودکار کاهش دهید و شنوایی را مصون نگه داریم.

در حالی که اپل راه های گوناگونی را برای کمک به سلامتی شنوایی به کاربران درنظر گرفته است که از آن جمله می‌توان به اعمال نوتیفیکیشن‌های مربوط به افزایش صدا در اپل واچ در صورت بالا بودن ولوم صدا اشاره کرد، اما آنها به صورت خودکار عمل نمی کنند فقط کاربر را آگاه می کنند و در نهایت کاربر باید خود تصمیم بگیرد، اما در هدفون ها این ویژگی وجود دارد که کاربران بتوانند به صورت خودکار از ویژگی کاهش صدا برخوردار شوند. شما با روش زیر می توانید این ویزگی را فعال کنید.

چگونه قابلیت کاهش را در  ios15 فعال کنیم:

  • بخش تنظیمات را باز کنید
  • بر روی گزینه Sounds & Haptics ضربه بزنید
  • سپس گزینه Headphone Safety را انتخاب کنید و  گزینه Reduce Loud Sounds را فعال کنید
  • با استفاده از اسلایدر موجود میزان بلندی صدا مورد نظر خود را تنظیم کنید
  • برای غیر فعال کردن این قابلیت کافیست همین مراحل را طی کنید

چگونه از قابلیت کاهش صدای بلند در ios15 استفاده نموه و از شنوایی خود محافظت کنیم

بعد از فعال کردن قابلیت کاهش صدای بلند شما این گزینه را خواهید داشت که مشخص کنید چه مقدار بلندی صدا برای شما حد آستانه است. در صورتی که صدای بلند یک موسیقی به صورت ناگهانی اوج گیرد این قابلیت بلندی آن را کاهش می دهد.  این دامنه از ۷۵ دسی بل شروع شده که شدت صدای آن  اندازه صدای جاروبرقی می باشد و تا ۱۰۰ دسی بل به پیش می‌رود که مقدار بلندی صدای آن آژیر آمبولانس برابری می کند.

در این حالت اگر شما قطعه ای از موسیقی گوش فرا می‌دهید و صدا یکدفعه اوج بگیرد بر اساس این قابلیت صدا بر اساس حد آستانه شما تنظیم خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.