چگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنید

چگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنید

اپل برای قفل گشایی آیفون شما هنگامی که که ماسک بر چهره دارید کارها را بسیار ساده تر از همیشه کرده است. شما از طریق زیر می توانید در هنگام داشتن ماسک آیفون خود را با کمک اپل واچ قفل گشایی کنید. برای این منظور شما نیازدارید که آیفون و اپل واچ شما به آخرین بروز رسانی های نرم افزاری مجهز باشند. در این حالت آیفون و اپل واچ شما باید به سیستم عامل iOS 14.5 و watchOS 7.4 بروز شده باشند. لازم به ذکر است هر دوی این بروز رسانی ها در حال حاضر در مرحله آزمایشی بتا قرار دارند و فقط توسعه دهندگان امکان دسترسی به آن هارا دارند.

بر فرض اینکه شما توانسته اید به این بروز رسانی ها دسترسی پیدا کنید، می توانید از طریقه زیر استفاده نمایید. 

چگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنید

چگونه با استفاده از اپل واچ آیفون خود را قفل گشایی کنید

  • روی آیفون تنظیمات را باز کنید
  • به بخش Face ID & Passcode بروید
  • گزینه Unlock with Apple Watch را فعال کنید

بعد از فعال نمودن گزینه فوق، برای قفل گشایی آیفون تان صفحه را به سمت بالا بغلتانید.

هنگامی که می خواهید آیفون خود را مطابق با این روش قفل گشایی کنید بر روی صفحه آیفون پیام قفل گشایی از طریق اپل واچ ظاهر می شود و در روی اپل واچ شما پیام قفل گشایی آیفون پدیدار می شود. این روند بسیار سریع اتفاق می‌افتد تا جایی که ممکن است شما متوجه این پیام ها نشوید. در لحظه ای که پیام قفل گشایی آیفون در روی اپل واچ ظاهر می شود شما می توانید با فشار دادن دکمه ظاهر شده بر روی صفحه نمایش اپل واچ عمل قفل گشایی را نهایی کنید.

چگونه آیفون خود را ماسک بر صورت قفل گشایی کنید

قفل گشایی از طریق فیس آیدی بسیار سریع تر از حالتی که می خواهید از طریق وارد نمودن پسورد ۶ رقمی را انجام دهید صورت می گیرد. اما باید بدانید محدودیت هایی برای استفاده از اپل واچ به منظور قفل گشایی آیفون شما وجود دارد. برای مثال اگر شما بخواهید از سرویس پرداختی اپل پی برای پرداخت اینترنتی استفاده کنید همین طور از طریق یک اپلیکیشن به خواهید پرداخت اینترنتی را انجام دهید از طریق اپل واچ نخواهید توانست که قفل آیفون خود باز کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.