چطور مشکل یکطرفه شدن گوشی های ایرپاد مکس را برطرف کنیم

چطور مشکل یکطرفه شدن گوشی های ایرپاد مکس را برطرف کنیم

هنوز مدت زیادی از فروش ایرپاد مکس نمی گذرد و گزارش هایی از برخی کاربران نشان می دهد که وقتی ایرپاد مکس را بین دو حالت مختلف active noise cancelation و transparency modes تغییر می دهند مشکلاتی در زمینه یک طرفه شدن گوشی هدفون بوجود می آید.

با فشار دادن دکمه کنترل نویز noise control که در گوشی سمت واقع شده است کاربر می‌تواند بر اساس دلخواه کیفیت صدا را در دو حالت active noise cancelation و transparency modes تنظیم کند. اما برخی اوقات بر اساس گزارشات کاربران این تغییرات فقط در یک گوشی دیده می شود به طوری که در یک گوشی حالت active noise cancelation و در گوشی دیگر حالت transparency modes باقی می ماند.

کارشناسان مکرومرز در پی حل این مشکل توانستند راه حل موقتی را برای آن پیدا کنند.  امیدواریم که اپل بتواند در آینده نزدیک با به روز رسانی های نرم افزاری این مشکل را حل کند.  اما تا آن موقع اگر شما چنین مشکلی را تجربه می کنید می توانید از مراحل زیر برای ریبوت کردن ایرپاد مکس خود استفاده کنید که می تواند باعث رفع این مشکل شود.

چگونه ایرپاد مکس را ریست یا ریبوت کنیم

  1. قبل از آنکه ایر پاد مکس را ریبوت کنید مطمئن شوید که به حد کافی شارژ دارد و یا آن را از طریق کابل لایتنینگ اتصالی usb-c شارژ نمایید.
  2. دکمه مربوط به کنترل نویز Noise Control و همین طور تاج دیجیتالی Digital Crown را همزمان فشار داده و نگه دارید تا زمانی که نور ال ای دی چراغ واقع در گوشی سمت راست هدفون شروع به چشمک زدن نماید که مشانگر ریبوت شدن آن است.
  3. بعد از ریبوت کردن ایرپاد مکس مشکل یک طرفه شدن باید حل شود و پس از آن احتمالاً شما خواهید توانست هر دو حالت active noise cancelation یا transparency modes را در هر دو گوشی تجربه کنید.  اما اگر این مشکل دوباره اتفاق افتاد مرحله ریبوت کردن را دوباره انجام دهید.

چطور مشکل یکطرفه شدن گوشی های ایرپاد مکس را برطرف کنیم

اگر این مشکل با استفاده از مراحل فوق حل نشد یا به طور مکرر تکرار شد می توانید طریقه ریست کامل ایرپاد مکس را امتحان کنید.

مراحل ریست کامل مانند مراحل ذکر شده فوق است اما در این حالت باید دکمه کنترل نویز برای مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید تا نور ال ای دی به سفید در آید. این بدان معنی است که ایرپاد مکس ریست کامل شده است و شما می توانید وسیله را دوباره وصل کنید. در صورت حل نشدن مشکل تنها راه  باقیمانده تماس با پشتیبانی اپل می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *