چطور در اپل واچ از ویژگی مرکز کنترل استفاده کنیم.

چطور در اپل واچ از ویژگی مرکز کنترل استفاده کنیم.

ممکن است تا بحال متوجه نشده باشید که این گزینه هم وجود دارد. اما اپل واچ شما یک بخش کنترل مرکزی دارد که از طریق آن می توانید فرمان های مورد دلخواه خود را سفارشی سازی کنید. همچنین در آیفون و آیپد نیز بخش کنترل مرکزی کاملا ناپیداست بطوری که بیشتر کاربران حتی از وجود آن بی خبر هستند.

اما در اپل واچ چنین بخشی وجود دارد و دست یابی به آن به راحتی امکان پذیر است. بدین صورت که کافی است   بخش پایینی صفحه اپل واچ را لمس کرده و آن را به سمت بالا بغلتانید تا صفحه کنترل مرکزی را ببینید. برای این منظور باید یا در حال اجرای اپلیکیشن باشید یا بخش واچ فیس یا ساعت فعال باشد.

به عنوان مثال اگر شما در صفحه اصلی هانی کامب باشید و یا اپل واچ شما در حالت List View باشد نمی توانید با فشار صفحه به پایین ویژگی کنترل مرکزی را فعال کنید. اما اگر در حال اجرای اپلیکیشنی باشید و یا اپل واچ در حالت فیس یا نشان دادن  زمان باشد می توانید تنها با غلتاندن صفحه به بالا به مجموعه  ای از کلید های فرمان دست رسی پیدا می کنید که اغلب آنها را می توانید در آیفون نیز بیابید.  اپل پیشنهاد می کند ابتدا منتهی علیه پایین صفحه‌ نمایش اپل واچ را لمس کرده و آن را به سمت بالا بغلتانید.

اما با بخش کنترل مرکزی چه کارهایی می توانیم بکنیم:

  • چک کردن میزان باتری.
  • به صدا در آوردن آیفون در صورتی که می خواهید آن را پیدا کنید.
  • قطع کردن صدای زنگ ساعت.
  • رفتن به حالت Theater Mode.
  • خاموش و روشن کردن اینترنت دیتا. 

این ها مواردی هستند که کاربران اغلب از آن استفاده می کنند. اما بسته نوع و مدل اپل واچ تا ۱۳ دکمه کنترل وجود دارد که ۳ گروه دسته بندی می شوند. این سه گروه عبارتند از : بی صدا کردن یا قطع کردن ساعت، کنترل صدا،  فعال کردن ویژگی هایی نظیر واکی تاکی و یا واتر لاک.

چطور در اپل واچ از ویژگی مرکز کنترل استفاده کنیم.

1 نظر در مورد “چطور در اپل واچ از ویژگی مرکز کنترل استفاده کنیم.

  1. اشتراک ها: چگونه از ویژگی واکی تاکی اپل واچ استفاده کنیم | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.