چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم

چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم

پیش تر استفاده از ابزارک ها فقط محدود به ناحیه Today View بود که با کشیدن انگشتان روی صفحه لمسی از چپ به راست امکان پذیر می باشد. اما در iOS 14 ابزارک ها فقط به ناحیه Today View  محدود نمی شوند و علاوه بر آن می توان از آنها در صفحه  اصلی نیز استفاده کرد.

چطور ابزارک ها را به صفحه اصلی اضافه کنیم

در این مورد چندین روش وجود دارد.  اگر انگشتان خود را بمدت طولانی روی ابزارک ها در ناحیه Today View نگه دارید آپشن مربوط به ویرایش صفحه اصلی روی صحنه نمایش آشکار می شود. اگر روی این ناحیه با انگشت ضربه بزنید وارد حالت Jiggle Mode می شود که از آن جا می توانید ابزارک مورد نظر را دراگ کرده و به صفحه اصلی اضافه کنید.

چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم

همین طور  وقتی صفحه نمایش در حالت Jiggle Mode است،  یک علامت مثبت (+) در گوشه سمت چپ بالای صفحه ظاهر می شود که با انتخاب آن می توانید وارد گالری ابزارک ها شود که در آنجا می توانید ابزارک ها را سفارشی سازی نمایید.

در گالری ابزارک ها می توانید ابزارک مورد نظر خود را سرچ کنید و یا با اسکرول کردن لیست ابزارک ها را مشاهده کنید. با انتخاب هر ابزارک در این بخش، محتوا و اندازه مربوط به آن ابزارک نمایان می شود. برای اضافه نمودن ابزارک به Today View یا به صفحه اصلی کافی است ابزارک را انتخاب کرده و ابعاد آن را تنظیم کنید و در نهایت دکمه Add Widget را فشار دهید .

چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم

در iOS 14  وقتی در حال سفارشی سازی ابزارک ها هستید متوجه خواهید شد که هر چه اندازه ابزارک را بزرگ تر نمایید مطالب و اطلاعات بیشتری را نشان خواهد داد. برای مثال در ابزارک آب و هوا اندازه‌ی کوچک تر فقط شرایط امروز را نشان می‌دهد درحالی که در اندازه های بزرگ تر پیش بینی هوای چند روز آینده نیز نشان داده می‌شود.

2 نظر در مورد “چطور از ابزارک ها در iOS 14 استفاده کنیم

  1. اشتراک ها: اپل پیش نمایش اموجی emoji جدید ۲۰۲۰ نظیر نینجا، پیناتا و غیره را به نمایش گذاشت. | Texnoli

  2. اشتراک ها: ویژگی های جدید تصحیح شده در iOS 14: تماس های تلفنی، فیس تایم | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *