چرا مک بوک شما ممکن است در macOS Catalina اعلام کند “باتری در حال شارژ نیست.”

چرا مک بوک شما ممکن است در macOS Catalina اعلام کند “باتری در حال شارژ نیست.”

اپل در آخرین پشتیبانی خود در مورد macOS Catalina  توضیح می دهد که چرا ممکن است مک بوک شما نشان دهد که “باتری در حال شارژ نیست” هر چند باتری به منبع تغذیه برق متصل باشد. در حقیقت این بخشی از عملکرد بهبود رسانی در مدیریت باتری و بهینه سازی عملکرد آن به شمار می آید.

ویژگی مدیریت سلامت باتری برای اولین بار در سیستم عامل macOS Catalina معرفی شد. این ویژگی با بررسی دمای باتری در زمان های مختلف و مونیتور کردن الگو و روش شارژ کردن باتری ها باعث افزایش عمر و دوام باتری خواهد شد و اجازه می دهد که در شرایط مختلف کاربران بتوانند از حداقل میزان باقی مانده باتری حداکثر استفاده از آن را نموده و مک بوک آنها بتواند زمان بیشتری بدون برق به کار خود ادامه دهد.

در گزارش پشتیبانی که اپل اخیرا منتشر کرده است به این اشاره شده که چراغ نشانگر “باتری در حال شارژ نیست” بخشی از ویژگی مدیریت باتری محسوب می شود که می تواند در بهبود طول عمر باتری مؤثر باشد. این ویژگی بسته این که چطور تنظیم شده باشد با متوقف نمودن موقتی عمل شارژ باعث کالیبره شدن باتری و در نهایت افزایش سلامتی باتری ها خواهد شد.

این ویژگی به طور موثری باعث طول عمر باتری خواهد شد. کمپانی اشاره می کند که این ویژگی در حقیقت باعث بهبود بخشیدن بازدهی عمل شارژدر مک بوک ها نیز خواهد شد. اگر چه ممکن است درصد باتری بعد از متوقف شدن شارژ پایین آید اما این میزان به سرعت بعد از عملکرد بهبود رسانی اخیر دوباره به حال اول بازگشته و باتری ها را تا ۱۰۰ درصد شارژ می کند.

در حقیقت اگر مک بوک شما به منبع تغذیه ای برای شارژ متصل باشد که از قدرت کافی برخوردار نباشد چراغ نشانگر “باتری در حال شارژ نیست” را نشان خواهد داد. همین طور از طریق این ویژگی می توانید از آداپتور یا کابل های ناسالم مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.