پژوهشگران اپل در پی استفاده از ایرپاد برای تخمین سرعت تنفس کاربران

پژوهشگران اپل در پی استفاده از ایرپاد برای تخمین سرعت تنفس کاربران

اپل ظاهراً قصد آن دارد که سیستم های پزشکی مونیتورینگ مورد نظر خود را توسعه دهد و از این قرار است که بر اساس تحقیقاتی منتشر شده در روز چهارشنبه قرار است در وسیله های ایرپاد تجهیزاتی اضافه شود که بتواند میزان تنفس کاربران نیز مورد مانیتورینگ قرار دهد.

این مقاله که در بخش بخش وبلاگ درک ماشینی اپل منتشر شد و توسط منبع خبری MyHealthyApple دیده شد تحت عنوان ” تخمین میزان تنفس با حسگر های حساس به تنفس در ناحیه میکروفون” نام گذاری شده است. اپل امیدوار است که بتواند این تکنولوژی را تا آنجا که ممکن است مقرون به صرفه مانند ایرپاد تهیه کند که می‌تواند میزان داده های تنفسی را تخمین بزند و همینطور در ورزش های فیتنس به ردیابی داده های تنفسی و کاردیو بپردازد.

این مقاله به نوع خاصی از ایرپاد اشاره نمی‌کند اما مشخص می سازد که داده های حاصل از تنفس در بخش میکروفون هدفون جمع آوری شده و در نهایت به یک شبکه درک ماشینی منتقل می شود که بتواند از روی میزان سرعت و کیفیت تنفس سلامتی کاربر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

میزان تنفس با استفاده از الگوهای صدا انجام خواهد گرفت. در این مقاله آمده است که در حالی که حسگرهایی نظیر ترمیستورها و حس گر های آکوستیک تخمینی از الگوهای تنفسی یک شخص فراهم می کنند. اما استفاده از این تجهیزات برای کاربر و استفاده هر روزی آن چندان راحت و بدون زحمت نمی باشد. در مقابل هدفون ها هم از لحاظ اقتصادی و در دسترس بودن و همینطور از لحاظ راحتی استفاده از آنها شرایطی را به دست می دهند که می‌توان با استفاده از آنها داده های تنفسی را مورد تخمین قرار داد.

مطالعه اپل بیشتر بر روی تخمین میزان تنفس در طول فعالیت های فیزیکی می باشد. این در حالی است که در این مقاله همچنین اشاره می شود که تکنیک های مشابهی در علم پزشکی برای مشکلات تنفسی رنج می‌برند نیز اعمال می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.