پورشه در حال مذاکره با اپل برای همکاری در تولید اپل کار

پورشه در حال مذاکره با اپل برای همکاری در تولید اپل کار

بر اساس گزارش منابع خبری رویترز شرکت اتومبیل سازی آلمانی پورشه در حال مذاکره های اولیه برای پیوستن به پروژه اپل کار می باشد. مدیرعامل پروژه الیور بلوم در این مورد اعلام نمود که این شرکت در حال  مذاکره در مورد همکاری در برخی از بخش های پروژه اپل کار می باشد. اما هنوز در این مورد تصمیم جدی برای شروع کار گرفته نشده است.  هنوز مشخص نیست که چه قسمتی از پروژه اپل را قرار است که پورشه به دست بگیرد.  اما به احتمال زیاد این شرکت در در روند ساخت اتومبیل برقی اپل در صورت به توافق رسیدن این دو شرکت مشارکت هایی را به عمل خواهد آورد.

پورشه در طول سال‌های اخیر ارتباطات نزدیکی را با اپل داشته است، از آن جهت که سیستم خودروهای خود را برای سازگار شدن با اپلیکیشن های اپل موزیک به روز رسانی کرده است و همینطور اپلیکیشن های پادکست اپل نیز از طریق برخی از اتومبیل های ساخته شده توسط این شرکت قابل دسترسی می باشد.  قابلیت همیار صوتی در درون اتومبیل در خودروهای پورشه نیز می ‌تواند کلیه دستور های صوتی مربوط به پخش موسیقی برای پلتفرم اپل موزیک را ساپورت کند.

از زمان آغاز شایعات در ارتباط با اتومبیل ساخت اپل این شرکت در حال مذاکره با چندین خودروساز نظیر شرکت هیوندا و برخی دیگر از شرکت‌های خودروساز ژاپنی بوده است، ولی هیچ کدام از آنها به مرحله عملی و توافق اولیه نرسیده است. در این مورد نیز باید منتظر ماند تا در صورت تایید هریک از این شرکت ها برای شروع این همکاری نوع نقش پورشه در تولید اپل کار مشخص شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.