پنج نفر از کارمندان آمازون برای سرقت صدها آیفون به ارزش ۵۹۲۰۰۰ دلار دستگیر شدند

پنج نفر از کارمندان آمازون برای سرقت صدها آیفون به ارزش ۵۹۲۰۰۰ دلار دستگیر شدند

گروهی متشکل از ۵ نفز از کارمندان آمازون برای سرقت صدها آیفون از بخش لجستیک  واقع در مادرید اسپانیا دستگیر شدند.  

این کارگران که در بخش لجستیک شعبه اسپانیا کار می کردند با سوء استفاده از موقعیت های شغلی که داشتند به راحتی به سرقت محصولات پرداخت آمازون می پرداختند. با شروع برخی تحقیقات آمازون متوجه شد که برخی از محموله ها دارای وزنی متفاوت با وزن محصول سفارش داده شده مورد انتظار می باشند.

بنابراین آمازون با نصب دوربین های مخفی تحقیقات خود را گسترش داد، توانست جزییات این سرقت را کشف کند و از این طریق دلیل اختلاف وزن محموله ها درهنگام فرستاده شدن به مشتریان مشخص گردید. بدین صورت معلوم شد که این پنج نفر محموله‌ها را قبل از خروج از انبار باز می‌کردند و کلیه محتویات آن را با آیفون ۱۲ پرو معاوضه می نمودند. آمازون عقیده دارد که این ۵ نفر با یک نفر دیگر هم دست هستند که محصولات را از طریق سایت آمازون سفارش می‌دهد. جالب اینجاست که تمام محصولات سفارش داده شده در بازه قیمت خیلی پایینی بودند.

بعد از کشف این سرقت توسط آمازون، پلیس سه نفراز این کارگرها که قبلا کار خود ترک کرده بودند را دستگیر نمود، در ادامه نفر دیگر که همچنان مشغول کار در آمازون بود نیز دستگیر شد و نفر پنجم نیز با دستگیری نفر چهارم خودش را به پلیس معرفی نمود.

این کارگران با تغییر و تعویض استیکرها و برچسب های  روی محصولات رد گم می کردند.  آمازون تمام کارگرانی که در این حلقه دزدی آیفون دست داشتند را اخراج نموده است و در حال حاضر تحقیقات بیشتری در حال بررسی است که آیا آنها هم دستان دیگری دارند یا نه.

بر اساس تخمین آمازون ارزش آیفون های دزدیده شده در حدود ۵۹۰ هزار دلار می‌باشد. دزدها در حال حاضر منتظر تشکیل دادگاه خود می باشند. البته این اولین بار نیست که کارمندان آمازون محصولات اپل را از انبار به سرقت می‌برند.  در سال ۲۰۱۹ در منطقه دلوار Delaware پلیس ۴ نفر از کارمندان آمازون را دستگیر نمود که محصولات اپل را نظیر اپل واچ و ایرپاد را به ارزش ۱۰۰ هزار دلار دزدیده بودند.

اما سوال اینجاست که چرا محصولات اپل نسبت به سایر محصول ها مورد توجه دزدان قرار دارد و جواب ساده به آن این است که محصولات اپل گران قیمت هستند و با فروش آنها در بازار آزاد سود زیادی عاید دزدان خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.