پلتفرم  TestFlight برای مک به صورت رسمی معرفی شد

پلتفرم  TestFlight   برای مک به صورت رسمی معرفی شد

اپل امروز به توسعه دهندگان اطلاع داد که آنها می‌توانند از مردم دعوت کنند تا نسخه اولیه اپلیکیشن های مک را قبل از آنکه به انتشار رسمی برسند را با استفاده از پلتفرم تازه تست فلایت مورد ارزیابی قرار دهند.  از این طریق دیگر لازم نیست که اپل نسخه بتا را برای نرم‌افزارهای خود معرفی کند زیرا که با استفاده از این پلتفرم توسعه دهندگان می توانند از مردم بخواهند تا این نسخه ها را پیش از انتشار نهایی مورد استفاده قرار دهند.

بر این اساس توسعه ‌دهندگان اپلیکیشن های مک می توانند تا ۱۰ هزار نفر را از طریق ایمیل و یا لینک های عمومی برای امتحان کردن این اپلیکیشن ها دعوت نمایند و علاوه بر آن ابزارهایی تعیین شده است که می‌توانند از آن طریق افراد تست کننده را به گروه‌های مختلفی دسته بندی نموده دسترسی به اپلیکیشن های خاصی را به آنها ارایه کنند.

تست فلایت چند ماهی است که از ماه آگوست نسخه بتای آن منتشر شده و در حال آزمایش می‌باشد و توسعه‌دهندگان در این مدت قادر بودند تا از این اپلیکیشن برای ارزیابی و تست نهایی اپلیکیشن های خود و یا حتی اپلیکیشن از سایر توسعه ‌دهندگان استفاده نمایند. با اعلام رسمی این ویژگی توسعه دهندگان می توانند برای اعضای ثبت نامی خود هر یک از اپلیکیشن های تولید شده توسط خود را ارسال کنند. برای اینکه این اپلیکیشن را مورد تست کاربران قرار دهند آنها نیاز دارد که اپلیکیشن تست فلایت را از اپ استور مک دانلود کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.