پرونده اپیک گیمز و اپل وارد مراحل جدیدی شد

پرونده اپیک گیمز و اپل وارد مراحل جدیدی شد

هفته گذشته در پی اظهارات شاهدان متخصص در دعوی میان اپل و اپیک گیمز اسناد تا به حال ناگفته هایی از اپ استور در سطح وب منتشر شد قاضی دادگاه گونزالس راجر در هنگامی که با شاهدان متخصص صحبت می کرد ارائه این اسناد محرمانه را برای حل این پرونده پیش‌رو میان اپتیک و اپل ضروری دانست.

همانطور که در منابع خبری بلومبرگ منتشر شد در حال حاضر بحثی وجود دارد در ارتباط با اینکه اپل در اپ استور به گونه‌ای از این که توسعه دهندگان اپلیکیشن بتوانند به طور مستقیم با کاربران خریدهای خارج از اپ استور را انجام دهد ممانعت می پردازد. در این مورد یکی از متخصصان اقتصادی در زمینه امور ضد رقابتی به نام David Evans در دادگاه ظاهر شد و قاضی گونزالس از او سوال کرد که آیا برداشتن این قانون که اپل دیگر قادر نباشد از خرید های خارج از اپل استور توسط توسعه دهندگان ممانعت ورزد می تواند به حل مشکل موجود میان این دو شرکت  بیانجامد. در این مورد دوید اوانس در پاسخ گفت که این راه حل نه تنها قدرت بازار اپل را از آنچه که هست از بین نمی برند بلکه به ممکن است در جهت مخالف قدرت اپل را نیز بیشتر کند و چنین راه حلی نمی‌تواند به حل کامل مشکل اخیر در میان این دو شرکت و یا مشکلات مشابه بیانجامد.

اپل برای مدت زمان زیادی است که از هدایت کردن کاربران توسط اپلیکیشن ها برای خریدهای خارج از اپل استور جلوگیری می‌کند. به عنوان مثال اپلیکیشن نتفلیکس دارای خریدهای داخل اپلیکیشنی نیست بنابراین قادر نیست که برای گرفتن حق ثبت‌نام به ورودی برای سیستم خود کاربران را به سایت خود هدایت کند. بلکه به جای آن از طریق اپلیکیشن های آیپد و آیفون به کاربران  اطلاع می دهد که ثبت نام از طریق این اپلیکیشن میسر نمی باشد.

از طرف دیگر فورتنایت که در قلب اصلی مشاجره میان اپل و اپیک گیمز وجود دارد نیز تحت قوانین جاری اپ استور نمی‌تواند برای خرید بسته های داخل گیمی که پول آن به صورت ویباکس تعریف می‌شود، از طریق اپ استور کاربران را به خرید آن دعوت کند. هنوز مشخص نیست که چطور در نهایت می خواهد این پرونده به یک راه حل مشخص بینجامد اما هنوز شاهدان بیشتری قرار است در دادگاه حاضر شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.