پروتوتایپی از آیفون ۱۴ بخش ناچ با طراحی قرصی شکل را نشان می دهد.

پروتوتایپی از آیفون ۱۴ بخش ناچ با طراحی قرصی شکل را نشان می دهد.

مدل های پیشرفته آیفون ۱۴ انتظار می رود که از طراحی ناچ قرصی شکل برخوردار شوند که قرار است جایگزین بخش ناچ بسیار بزرگی شود که در آیفون از سال ۲۰۱۷ در بالای صفحه نمایش وجود دارد. در حالی که هنوز ماه ها با معرفی آیفون بعدی فاصله داریم در این مورد شواهد تقریبا مطمئنی منتشر شده است که نشان می دهد اپل از طراحی ناچ قرصی شکل در این مدل ها استفاده خواهد کرد.

پروتوتایپی از آیفون ۱۴ اخیراً توسط یک توسعه دهنده به نام جف گروسمن در توییتر منتشر شده است که بخش ناچ قرصی شکل را به خوبی نشان می‌دهد. این بخش ناچ به جای آنکه تا کناره های وسیله ادامه یابد در بخش مرکزی متمرکز شده و از لحاظ درازا و پهنای تا حد زیادی اندازه آن کاهش یافته است که باعث می‌شود فضای بیشتری از صفحه نمایش در اختیار کاربر قرار گیرد.

اپل در مدل های آیفون ۱۳ بخش ناچ را کوچک‌تر نمود اما هنوز مقدار فضای ایجاد شده نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال کاربران هنوز نمی توانند درصد باتری را در بخش استاتوس بار مشاهده کنند به جای آن این آیکون به بخش کنترل مرکز کنترل منتقل شده است. اما اگر اپل طراحی ناچ بیضوی شکل را در پیش گیرد می تواند اطلاعات بیشتری را در بخش بالای صفحه به کاربر نشان دهد. اگر می خواهید که تجربه ای از ناچ بیضوی شکل را در آیفون خود داشته باشید کافی است تصویری از آن را به صورت والپیپر در آیفون خود نصب کنید.

طراحی ناچ بیضوی شکل می تواند یک تغییر طراحی بسیار عمده نسبت به بخش ناچ در آیفون های کنونی باشد که برای اولین بار در آیفون ایکس به دنیا معرفی شد. برای تحقق آن اپل باید چندین حسگر مختلف مربوط به فیس آیدی و سیستم دوربین را در فضای کوچک تری جا بدهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.