پردازشگر M2 اپل برای مک بوک پرو های آینده وارد مرحله تولید انبوه شد

پردازشگر M2 اپل برای مک بوک پرو های آینده وارد مرحله تولید انبوه شد

بر اساس گزارشات دومین نسل پردازشگر های اپل سیلیکون وارد تولید انبوه شده‌اند و اولین وسیله ای که قرار است این پردازشگرها را در خود جای دهد مک بوک پرو های نسل بعدی می باشند که قرار است در نیمه دوم ۲۰۲۱ به بازار بیاید.

گزارش جدیدی از چرخه تامین کننده ها نشان می دهد که اپل در حال برنامه‌ریزی برای تولید و رونمایی مک بوک پرو های جدید برای نیمه دوم ۲۰۲۱ می باشد. بر اساس منبع خبری نیکی آسیا پردازشگر M2 اپل از اول آوریل وارد مرحله تولید انبوه شده است.

منابع ناشناس در این مورد می گویند که ارسال این قطعات می تواند از ماه جولای آغاز شود. این منابع هم چنین گفته‌اند که این پردازشگر های جدید ابتدا برای مدل های مک‌ بوک ‌پرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اما از طرف دیگر نیز اپل می‌خواهد پردازشگر ام یک خود را نیز در محصولات دیگر خود توسعه دهد.

اپل با مجهز نمودن چیپهای M1 در مک بوک پرو های جدید و همینطور در آیمک ها و آیپد هایی که اخیراً به بازار ارائه کرده است توانسته است که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. زیرا که این پردازشگرها از قدرت و عملکرد بسیار بالایی نسبت به چیپ های اینتل برخوردار می باشند. همینطور از لحاظ سازگاری نیز نسبت به اکوسیستم اپل قابلیت تطابق بیشتری دارند.

از این لحاظ اپل بر اساس طرح اولیه خود قصد دارد در طی دو سال آینده بتواند به طور کامل محصولات خود را بر اساس چیپ های اپل سیلیکون بنا کند و در چند سال آینده به طور کاملاً تمام محصولات اپل دیگر از شیوه‌های اینتل استفاده نخواهند کرد. این مطلبی است که تیم کوک در سال قبل آن را به عنوان یکی از اهداف اصلی اپل خاطرنشان کرده است.

به نظر می‌رسد که با گذشت زمان این چیپ های اپل سیلیکون بتوانند با کسب عملکرد و قابلیت های بیشتر در زمینه های روند های پردازش گرافیک و واقعیت مجازی که احتیاج به پردازش گرافیک بالایی دارند خود را خوب نشان دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *