پتنت اپل احتمال به کارگیری ناچ در مک بوک پرو های جدید را به وجود می آورد

پتنت اپل احتمال به کارگیری ناچ در مک بوک پرو های جدید را به وجود می آورد

در پی آخرین شایعاتی که پیش از اعلام مک بوک پرو های جدید توسط اپل در مراسم روز دوشنبه اعلام شده است گزارش ‌هایی منتشر شد که نشان می داد که مک بوک پرو های جدید ممکن است از یک بخش ناچ در بالای صفحه‌ نمایش برخوردار باشند و این مسئله مناظراتی را در سطح وب به جریان انداخت که اعمال این بخش در بالای صفحه نمایش می تواند بخش از صفحه نمایش را اشغال کند که می‌تواند مانع دیده کاربر شود.

البته می توان به این نکته اشاره کرد که اپل می‌تواند راه کارهایی را به کار ببرد که علی ‌رغم به‌کارگیری بخش ناچ از از اشغال بخشی از صفحه نمایش نیز جلوگیری به عمل آید. به عنوان مثال اپل می تواند با به کار گیری یک نوار مشکی رنگ که این بخش را به طور کامل می پوشاند این مسئله را حل کند.

در برخی از پتنت های اپل که در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسیده است احتمال وسعت دادن بخش صفحه نمایش در نمایش گر های الکترونیک ذکر شده است. به عنوان مثال در فضای میان فریم‌های دور وسیله و نمایش گر یک بخش غیر فعال وجود دارد که می توان با ارائه راه کار هایی در جهت افزایش وسعت صفحه نمایش در آن استفاده کرد. البته پس از اعلام شایعه احتمال به کار گیری ناچ در بالای صفحه نمایش در مک بوک پرو های جدید جزئیات جدید دیگری به دست آمد که احتمال به واقعیت پیوستن این شایعه افزایش داد.

بر اساس اعلام اپل این شرکت قرار است که در روز دوشنبه یک رویداد مجازی را در ساعت ۱۰ صبح به وقت پسیفیک برگزار کند که به احتمال زیاد مربوط به معرفی مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید می باشد که قرار است دارای نسخه جدیدی از چیپ های اپل سیلیکون m1 باشند.  بر اساس گزارشات نمایش گرهای مینی ال ای دی، پورت ماگسیف و اعمال پورت های ارتباطی جدید نیز مورد انتظار برای این وسایل جدید می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.