پانزده سال پیش در چنین روزی استیو جابز آیفون را برای اولین بار معرفی نمود

پانزده سال پیش در چنین روزی استیو جابز آیفون را برای اولین بار معرفی نمود

امروز ۹ زانویه می باشد و پانزده سال پیش در چنین روزی مدیر عامل اپل استیو جابز در سالن مک ورلد اکسپو در سانفرانسیسکو به روی صحنه رفت و  آیفون را برای اولین بار به جهان معرفی کرد. وسیله‌ای که تاریخ ساز شد.

اولین آیفون یک وسیله بسیار کوچک با نمایشگر ال سی دی ۳.۲ اینچی با  دکمه هوم قدیمی تخت و یک بدنه ضخیم و فریم های ضخیم بود که از پردازشگر سامسونگ بهره می گرفت و همین طور به یک دوربین ۲ مگاپیکسلی مجهز بود و در آن زمان به هیچ کدام از گوشی های همراه که تاکنون ارائه شده بود شباهت نداشت. گوشی های همراه هوشمند در آن زمان از نمایشگرهای بسیار کوچک با وظایف عملکردی محدود بهره می بردند که فرمان ها و دستورات در آن ها بیشتر از طریق کیبورد های فیزیکی انجام می گرفت. در برخی از گوشی ها نیز از قلم های استایلوس برای ارتباط لمسی با صفحه استفاده می شد.

آیفون برای اولین بار نمایشگر چند لمسی را به دنیا معرفی کرد و پایه‌گذار بسیاری از اختراعات بعدی شد. از سال ۲۰۰۷ اپل با طراحی های مختلفی که با آیفون ارائه کرد منبع الهام برندهای دیگر شد. ویژگی هایی مانند تاچ آیدی فیس آیدی طراحی تمیز و یکدست و همینطور تکنولوژی دوربین بسیار خوب باعث شد که  همواره از تقاضای بسیار بالا برخوردار بوده و بتواند با دیگر گوشی ها رقابت کند.

در این مورد باید گفت که آیفون به دلیل آنکه توانسته هماهنگی بسیار خوبی را میان سخت‌افزار و نرم‌افزار به وجود آورد همواره از تقاضای بالایی در میان مردم جهان می‌باشد. در ژانویه ۲۰۲۱ اپل اعلام نمود که بیش از یک میلیارد کاربر آیفون به صورت فعال در سراسر جهان وجود دارد و در همین مسیر موفقیت‌ آمیز  ارزش این شرکت توانست چندی پیش از مرز ۳ تریلیون دلار بگذرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.