پارالل دسکتاپ نسخه ۱۷.۱ می تواند قابل حمایت کامل از ویندوز ۱۱ را در سیستم عامل macOS Monterey به وجود آورد

پارالل دسکتاپ نسخه ۱۷.۱   می تواند قابل حمایت کامل از ویندوز ۱۱ را در سیستم عامل macOS Monterey به وجود آورد

آخرین نسخه ابزار ویرچوال سازی به نام پارالل دسکتاپ از حالا به بعد می‌تواند متن سیستم عامل macOS Monterey را به طور کامل حمایت کند. این در نهایت می‌تواند به این معنی باشد که با کامپیوترهای مک می توانید ویندوز ۱۱ را نیز اجرا کنید. پارالل دسکتاپ قبل از این در نسخه ۱۷ نیز قابلیت حمایت از اپلیکیشن اپل سیلیکون را نیز اضافه کرده بود، اما هنوز برای اجرای ویندوز ۱۱ مشکلاتی را داشت.

سیستم عامل مایکروسافت برای اجرا شدن از یک حداقل شرایط مورد نیاز پیکربندی سیستم برخوردار می باشد و یکی از آنها ضروریت برای داشتن ماژول TPM 2.0 می باشد. به طور اخص مایکروسافت اعلام نمود که این سیستم عامل جدید به ماژول نسخه دوم TPM احتیاج دارد و تمام مک ها قابلیت حمایت از این ماژول را ندارند. به هر حال پارالل دسکتاپ می گوید که برای حل این مشکل در نسخه جدید از یک ماژول ویرچوال به نام vTPM استفاده کرده است.

مدیر این شرکت می‌گوید که با توجه به اینکه می دانیم ابزار پارالل دستگاه یک نقش حیاتی را برای قادر ساختن کاربرانی که نیازمند به اجرای از نسخه آخر ویندوز بر روی کامپیوترهای مک می باشند دارد، ما یک راهکار ساده را به کار بردیم که این کاربران بتوانند به سادگی از ویندوز ۱۱ با اضافه نمودن ماژول ویرچوال vTPM آن استفاده کنند.

لازم به ذکر است که پارالل دسکتاپ قبل از این نیز از ماژول ویرچوال vTPM استفاده کرده بود، اما آن را به طور اختصاصی برای نسخه های حرفه ای نرم افزارهای دسکتاپ به کار نبرده بود و حالا این نسخه جدید به صورت استاندارد در سه نسخه استاندارد، پرو، و بیزینس به کاربران ارائه می‌شود.

لازم به ذکر است که حق ثبت نام برای دریافت اپلیکیشن پارالل دسکتاپ ۱۷ از ۸۰ دلار در سال برای نسخه استاندارد  شروع می شود و نسخه های پرو و بیزینس نیز دارای حق ثبت نام ۹۹.۹۹ دلار در سال می باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.