ویژگی Field Test Mode در iOS 14 طراحی جدیدی به خود گرفته است

ویژگی Field Test Mode در iOS 14 طراحی جدیدی به خود گرفته است

در آستانه رونمایی iOS 14 هستیم که شامل تغییرات متعددی در طراحی و ویژگی اپلیکیشن ها نسبت به نسخه قبلی آن iOS 13  می باشد، ویژگی Field Test Mode هم از لحاظ شکل ظاهری و هم از لحاظ طراحی تغییراتی را پذیرفته‌ است.

ویژگی Field Test Mode به کاربران آیفون اطلاعات و جزییات وسیعی را در مورد کیفیت سیگنال ارتباطی دیتا و شبکه های ارتباطی اینترنت ارائه می دهد. در iOS 14 این ویژگی دارای یک صفحه اصلی می باشد که اطلاعات مربوط به شبکه LTE را در اختیار کاربران قرار می دهد. علاوه بر این لیستی از فهرست ها و اطلاعات وجود دارد که در مورد شبکه های GSM و UMTS می باشد.

لازم به ذکر است که بیشتر این اطلاعات در iOS 13 هم وجود دارند و در iOS 14 آنها طراحی جدیدی به خود گرفته بطوری که دسترسی به هر کدام از لیست ها را برای کاربران آسان تر نموده است. برای دسترسی به ویژگی Field Test Mode در آیفون می توان مطابق با دستور العمل زیر عمل نمود:

اپلیکیشن شماره گیر یا  phone app  را باز کرده و کد دستوری *۳۰۰۱#۱۲۳۴۵#*  را وارد نموده و دکمه  phone را فشار دهید. این عمل تماسی را بر قرار نمی کند اما صفحه Field Test Mode را برای شما باز می کند. در نسخه های قبلی iOS ویژگی Field Test Mode از این جهت مهم بود که می توانست مقدار کیفیت سیگنال را بصورت عددی نشان دهد.

این ویژگی در برخی حالات که می خواهید کیفیت سیگنال شبکه های مختلف را با هم مقایسه کنید می تواند سودمند باشد. برای این منظور تنها کافی در اپ  Field Test بر روی گزینه LTE  فشار دهید یا در iOS 14  بر روی لیست منو ها گزینه “Serving Cell Meas” را انتخاب کنید. اعداد و ارقام مربوط به rsrp0 و rspr1 مربوط به قدرت سیگنال شبکه سلولی دیتا می باشد که بر حسب واحد دسی بل میلی وات نشان داده می شود.

این ارقام عموما به صورت منفی نشان داده می‌شوند و عدد منفی پایین تر به معنی قدرت سیگنال بیشتر می باشد. برای مثال  اعداد در دامنه  ۵۰-  تا ۱۳۰-  نشان داده می شوند و اگر عدد مورد نظر نزدیک تر به ۵۰- بود به معنی سیگنال بهتر است .

ویژگی Field Test Mode در iOS 14 طراحی جدیدی به خود گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *