ویژگی های جدید در iPadOS 14

ویژگی های جدید در iPadOS 14

بروز رسانی iPadOS 14 شامل بسیاری از همان ویژگی های جدیدی است که درiOS 14 نیز اعمال شده است. در زیر لیستی را مشاهده می کنید که به مهم ترین این تغییرات خواهد پرداخت.

میله ابزارها و اپ های ستون کناری: اگرچه iPadOS 14 مانند iOS 14 دچار تغییرات متعدد ساختاری در این بخش نشد، اما برخی تغییرات کوچک اعمال شده قابل ذکر هستند. اپ هایی مانند موزیک، تقویم، یادداشت ها، عکس ها در بخش ستون کناری قرار گرفته اند که به کاربر اجازه می دهند که با سهولت بیشتری به اپ ها دسترسی یابد. همینطور در این حالت جای بیشتری برای اطلاعات و جزییات هر اپ وجود دارد.

بخش جستجو : بخش جستجو در iPadOS 14 متراکم تر شده و جای کم تری را اشغال می کند همین طور بهینه سازی هایی صورت گرفته که به کاربر اجازه می دهد با هر بار سرچ به طور خودکار پیشنهاد هایی و راهکارهایی را دریافت کند و لیستی از اپ های مربوطه با جزییات بیشتر در اختیار آن قرار می گیرد. این تا حد زیادی مشابه قابلیت سرچ در iOS 13  می باشد ولی با طراحی شکیل تر و بروز شده تر.

اسکریبل: این شاید بهترین ویژگی iPadOS 14 باشد و به کاربر در هنگام کار با اپل پنسیل اجازه می دهد هر گونه لغت نوشته شده بصورت دست نویس به لغت تایپ شده تبدیل شود. همین طور ویژگی های جالب دیگری نیز وجود دارد نظیر اینکه اگر دور یک لغت را قلم اپل صورت دایره خط بکشید آن لغت انتخاب شده و برای قابلیت بیشتر به آماده می شود.

یادداشت ها: ویژگی اسکریبل قابلیت های جدید به بخش یادداشتها می دهد مثلا با انتخاب هوشمند یک لغت یا متن دست نویس شده می توانید آن را کپی و جای دیگری بچسبانید. همین طور قابلیت تشخیص اشکال وجود دارد و به این صورت است که با کشیدن هر شکلی به صورت دست نویس شده می تواند به طور خودکار به شکل منظم و چاپی در آید.

سافاری : در iPadOS 14 همچنین شاهد تغییرات جدیدی هستیم که با کمک افزونه مترجم می تواند متن شما را به زبان های مختلف ترجمه کند و همین طور برای تب ها امکان پیش نمایش وجود دارد.

1 نظر در مورد “ویژگی های جدید در iPadOS 14

  1. اشتراک ها: اپل چهارمین نسخه بتا از iOS 14 و iPadOS 14 را منتشر نمود | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *