ویژگی های امنیتی جدید در iOS 14: محدود کردن دسترسی به گالری تصاویر و گزارش امنیتی سافاری

ویژگی های امنیتی جدید در iOS 14: محدود کردن دسترسی به گالری تصاویر و گزارش امنیتی سافاری

همیشه با آمدن هر بروز رسانی در iOS اپل ویژگی های امنیتی جدیدی اضافه می کند تا کاربران آیفون  را  در مقابل دسترسی احتمالی اپ ها به اطلاعات شخصی شان محدود کند. بروز رسانی های iOS 14  نیز در این مورد مستثنی نیست و به همین دلیل ارزش دانلود کردن را دارد.

امسال اپل ویژگی ها امنیتی متعددی را در بروز رسانی های خود لحاظ کرده است، ویژگی هایی  نظیر گزارش های  امنیتی و حفظ حریم شخصی در سافاری، ارائه موقعیت تخمینی کاربر به اپلیکیشن ها به جای موقعیت دقیق و آگاه کرده کاربر از دسترسی احتمالی اپ ها به عکس ها از طریق نشانگر هشدار در بالای صفحه. در اینجا به بررسی مهمترین این ویژگی ها می پردازیم.

نشانگر هشدار برای میکروفن و دوربین: وقتی اپلیکیشنی درحال استفاده از دوربین یا میکروفون در آیفون است درiOS 14  نشانگر به شکل نقطه بسیار کوچک در قسمت نوار بالای صفحه در در بالای ایکون وای فای و شبکه دیتا روشن می شود. اگر  اپ در حال استفاده از میکروفون آیفون شما باشد این چراغ نشانگر به رنگ نارنجی و اگر دوربین بوسیله اپلیکیشنی مورد استفاده قرار گیرد این چراغ به رنگ سبز در می آید.

همین طور با مراجعه به بخش مرکز کنترل  کاربر می تواند مشاهده نماید که کدام اپ ها دوربین یا میکروفون را مورد استفاده قرار داده اند. بدین طریق این ویژگی از مورد استفاده قرار گرفتن دوربین یا میکروفون بدون اطلاع کاربر جلوگیری می کند.

ویژگی های امنیتی جدید در iOS 14: محدود کردن دسترسی به گالری تصاویر و گزارش امنیتی سافاری

سافاری: سافاری با مونیتور کردن پسوردها و گزارش پسورد های مورد دسترسی قرار گرفته، کاربر  را در هر لحظه از وضعیت امنیتی دستگاه خود با خبر می کند . در iOS 14  سافاری پسوند ها را در آی کلاد iCloud  ذخیره نموده و در صورتی هریک از پسورد ها مورد دسترسی و یا سوء استفاده قرار گیرد کاربر را آگاه می کند و همین طور اگر هر یک از پسورد ها از لحاظ امنیتی ضعیف باشند از کاربر خواسته می شود تا آن ها را تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.