ویژگی اتصال های هات اسپات در iOS 15  و iPadOS 15 با قابلیت های امنیتی قوی تر WPA3 همراه است

ویژگی اتصال های هات اسپات در iOS 15  و iPadOS 15 با قابلیت های امنیتی قوی تر WPA3 همراه است

همزمان با انتشار نسخه اصلی سیستم های عامل iOS 15 و iPadOS 15 در پاییز امسال اتصال هات اسپات از آیفون و آیپد با پروتکل امنیتی WPA3 قابلیت حفاظتی بسیار بالاتری را خواهند یافت که باعث می شود که هر گونه دسترسی و حدس پسورد ها جلوگیری به عمل آید.

ویژگی WPA3 برای اتصال های وای فای در جون ۲۰۱۸ با هدف بالا بردن امنیت سیستم وای فای اعلام شد که در آن مراحل تایید و ورود به سیستم با حفاظت بالاتری انجام می گیرد. در سیستم عامل iOS 14 اتصال های هات اسپات آیفون یا آیپد فقط از طریق پروتکل WPA2 محافظت می‌شوند. ولی حالا با این به روز رسانی که قرار است در پاییز امسال در دسترس عموم قرار گیرد اتصال ها از طریق پروتکل امنیتی WPA3 انجام خواهد گرفت.

محصولات اپل چندین سال است که از طریق اتصال های WPA3 به شبکه ها متصل می شوند، اما حالا هات اسپات های شخصی که پیش از این از پروتکل های ضعیف‌تر WPA2 استفاده می‌کرده‌اند قادرند که از پروتکل های جدید WPA3 استفاده کنند. برای کاربران عادی اتصالات هات اسپات بر روی سیستم‌عامل iOS 15 از لحاظ کار و نحوه اجرا یکسان می باشد. اما چندین مزیت به آن اضافه شده است. علی رغم توصیه های خودکار برای انتخاب پسورد  های پیشرفته،  پیچیده و  قوی برای هات اسپات و اتصالات آنها،  بسیاری از کاربران هنوز از پسوردهای ساده که به راحتی توسط دیگران حدس زده می شوند استفاده می کنند.

پروتکل امنیتی WPA3 چنین کابرانی را مورد حمایت قرار می گیرد چرا که قادر است با لایه های حفاظتی متعددی انکان هرگونه حدس در مورد پسوردها توسط اپلیکیشن های پارتی را جلوگیری کند. سیستم های عامل iOS 15  و iPadOS 15 در حال حاضر به وسیله توسعه دهندگان در حال تست می باشند، اما نسخه بتای اصلی این سیستم عامل قرار است که در پایان تابستان آماده انتشار شود. انتظار می‌رود این سیستم عامل همراه با رونمایی آیفون های جدید در معرض استفاده عموم قرار گیرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.