ویتنام به کارخانجات فاکسکان و Luxshare واقع در این کشور دستور داد که کارخانجات را به خاطر شیوع کووید تعطیل نمایند

ویتنام به کارخانجات فاکسکان و Luxshare واقع در این کشور دستور داد که کارخانجات را به خاطر شیوع کووید تعطیل نمایند

کارخانجات تامین کننده  آیفون اپل فاکسکان و Luxshare واقع در ویتنام مجبور شدند که بر اساس اعلام دولتی کارخانجات خود را در پی افزایش شیوع پندمی در این ناحیه تعطیل کند.

ترس از افزایش شیوع کووید ۱۹ در تایوان نیز باعث شد که برخی از تامین کننده های مک بوک پرو ها نیز به حالت های نیمه فعال در آیند. حالا بر اساس آنچه که ماموران دولتی ویتنام اعلام نموده اند کارخانجات تأمین‌کننده اپل باید به مدت دو هفته به دلیل پندمی تعطیل شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ ماموران دولتی ویتنام به فاکسکان و Luxshare دستور بستن فوری را داده‌اند و این شرکت‌ها در حال حاضر بر اساس گزارشات مجبور به تعلیق فعالیت‌های خود به صورت موقتی می باشند. بر اساس اعلام دولتی این دستور شامل کارخانجات واقع در وان ترانگ، کوان چاو، دین ترام و سونکنوی می‌باشند.

فاکسکان و لاکشیر هر دو کارخانجاتی در منطقه وان ترانگ و کوانت چو دارند.  لاکسشیر هنوز به صورت رسمی در مورد بستن کارخانجات در این منطقه اعلامیه را منتشر نکرده است. اما فاکسکان با اعلام بیانیه ای این مطلب را تایید نموده است و سخنگوی این شرکت اعلام کرده که این مسئله تاثیر بسیار کمی بر روی فعالیت های آن‌ها در ویتنام خواهد داشت.

شیوع موج های جدید پندمیک باعث شده است که کارخانجات تامین کننده محصولات اپل نیز در سراسر جهان به خصوص در منطقه آسیا و دچار تاخیرات و تعلیقات موقتی شوند و اگر این مسئله بخواهد در طولانی مدت ادامه یابد می تواند در نسبت عرضه و تقاضای محصولات اپل مشکل‌ساز شود.

چرا که در حال حاضر تقاضای بالایی برای محصولات اپل در این زمینه وجود دارد که کارخانجات تامین کننده مجبورند برای پاسخ دادن به این تقاضاها میزان تولید خود و همینطور سرمایه‌گذاری‌ها و کارمندان خود را افزایش دهند. با وجود تعطیلی ها به نظر می‌رسد در آینده شاهد کمبودهایی در زمینه تولید برخی از محصولات باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *