وسیله های آینده اپل به شما اجازه می دهند که یک متن را فقط با نگاه کردن به آن انتخاب کنید

وسیله های آینده اپل به شما اجازه می دهند که یک متن را فقط با نگاه کردن به آن انتخاب کنید

آخرین تحقیقات در ارتباط با تکنولوژی تشخیص متن از طریق نگاه به این معنی باشد که کاربران در آینده می‌توانند متن های موجود در صفحه یک اپلیکیشن یا وب سایت را فقط با نگاه کردن به آن انتخاب کنند. در این مورد لازم است که متن وب سایت از لحاظ به درستی نوشته شده باشد و در این مورد با استفاده از مرورگر هایی مانند سافاری امکان تشخیص انواع مختلف متن وجود خواهد داشت.

در این مورد مرورگر سافاری تشخیص خواهد داد که در هنگام پر کردن فرم های مختلف نام شما در چه محل و ایمیل شما در محل مخصوص به خود نوشته شود. در حال حاضر شما می بایست با موس یا ضربه زدن به محل مورد نظر را در ابتدا آن را فعال کنید. این چیزی است که تا به حال کاربران مجبور به انجام آن بوده‌اند. اما در آینده شما مجبور به چنین کاری نیستید. در این مورد با فقط نام کوچک خود بگویید و در محل مربوط به نام انتخاب شده و به صورت خودکار نام شما در آن نوشته می‌شود.

بر اساس پتنت جدیدی که اخیراً توسط اپل تحت نام “انتخاب مربوط به متن با استفاده از خیره شدن چشم نام گرفته است” این تکنولوژی در آینده قادر خواهد بود در دنیای واقعی و همینطور در تکنولوژی های دیگری نظیر واقعیت مجازی و AR نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

بر اساس آنچه که در این پتنت آمده است کاربر قادر خواهد بود در وسیله هایی نظیر کامپیوترهای رومیزی،  لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های همراه از این تکنولوژی استفاده کند و به خصوص در زمینه واقعیت مجازی و واقعیت دستکاری شده AR و همینطور واقعیت ترکیبی این تکنیک می‌تواند کاربردهای زیادی را داشته باشد. اما در این مورد تفاوت‌هایی نیز وجود دارد مثلاً برای اینکه این تکنولوژی در واقعیت AR استفاده شود وجود یک هدست مانند اپل گلس ضروری می باشد تا بتوانند داده‌های حاصل از نگاه کاربر را به جسم مربوطه گرفته و آن را ارسال کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.