ورود اپل به صحنه سازندگان وسیله های نقلیه برقی می تواند چالش برانگیز باشد

ورود اپل به صحنه سازندگان وسیله های نقلیه برقی می تواند چالش برانگیز باشد

سابقه اپل در زمینه ایجاد تکنولوژی‌های موجود می‌تواند اپل کار را به عنوان یکی از رقیب های اصلی در بازار وسایل نقلیه برقی  تبدیل نماید. این مطلبی است که یکی از تحلیل گران شرکت سرمایه گذاری بانکی Cowen به آن عقیده دارد.

تحلیل گر شرکت Cowen کریش سانکار به اپل اینسایدر گفت که بازار کنونی خودروهای برقی در زمینه‌های مختلف به گونه ای توسعه یافته است که می تواند برای ورود اپل به این بازار فرصت های جدیدی را ایجاد نماید. بر اساس عقیده سانکار شرکت اپل از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و دارای محصولات بسیار قوی و محبوب می باشد که در زمینه های مختلف می تواند تولید ماشینهای برقی و ماشین های خودران را برای اپل آسان کند.

زمینه‌های مختلفی که اپل در آن پیشرفت های زیادی را به دست آورده است شامل پیشرفت های نرم افزاری، هوش مصنوعی، موقعیت یابی و ناوبری، سیستم های مدیریت انرژی و همین طور سرویس های خدماتی تحت کلاد می باشد. سانکار می گوید تخصص اپل همچنین در زمینه هایی نظیر توانایی تولید و طراحی سیستم های الکترونیک و پلتفرم های نرم افزاری و ایجاد مراکز عملیاتی داده ها،  آرشیو های خدماتی سرگرم کننده و مدیا های صوتی و تصویری و همین طور ساخت گوشی های موبایل می باشد.

اما به عقیده سانکار  اپل در زمینه ساخت اتومبیل هنوز باید تجربه و توانایی لازم را کسب کند و زمینه هایی وجود دارند که اپل تا بحال آن ها را تجربه نکرده است.  به عنوان مثال او اشاره می‌کند که توسعه نرم‌افزار های کنترل کننده هوش مصنوعی برای ماشین های خودران و توانایی و تجربه تولید وسیله های بزرگ تر از کامپیوتر  فضاهای جدیدی هستند که هنوز اپل تجربه لازم را در آن ندارد.

سانکار در گفته های خود از نقاط قوت و ضعف اپل در زمینه فعالیت در صحنه تولید اتومبیل ها یا وسایل نقلیه الکترونیک مریوط به ان صحبت می کند و عقیده دارد که این شرکت می تواند با سازندگان کنونی معتبر اتومبیل وارد همکاری شده که در حال حاضر از لحاظ تخصص و تجربه لازم در زمینه های هوش مصنوعی و تولید اتومبیل های برقی نوپا هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *