واتساپ: چه پیش خواهد آمد اگر کاربران قوانین جدید حریم شخصی را قبول نکنند

واتساپ: چه پیش خواهد آمد اگر کاربران قوانین جدید حریم شخصی را قبول نکنند

واتساپ اخیرا مشخص ساخت اگر کاربران با موازین جدید حفظ حریم شخصی که قرار است به زودی در این پلتفرم اضافه شود موافقت نکند اکانت کاربری آنها دچار چه مشکلاتی خواهد شد.

بر اساس متن ایمیلی که توسط واتساپ به یکی از شرکای تجاری خود نوشته است مشخص شده که اگر کاربران می خواهند از کلیه قابلیت های واتساپ استفاده کنند، باید حتماً با تغییرات حفظ حریم شخصی جدید که قرار است پانزدهمین اعمال شود موافقت کنند.

در این نامه نوشته شده است که اگر آنها با این موافقت نکنند برای مدت کوتاهی این کاربران می توانند تماس‌ها و نوتیفیکیشن‌ها را دریافت کنند، اما قادر نخواهند بود که پیامی را از طریق این اپلیکیشن ارسال کنند و یا حتی متن پیام آمده بخوانند.

واتساپ بعداً به منبع خبری TechCrunch گفت که این دقیقا همان چیزی است که ما قصد انجام آن را داریم و برای زمان کوتاهی به کاربران مهلت می دهیم تا موازین جدید مرور کرده و با آن موافقت کنند. مطابق قوانین جدید برای کاربران غیرفعال، بعد از گذشت ۱۲۰ روز از حالت غیر فعال، اکانت آنها حذف خواهد شد. بر اساس قوانین جدید پیام‌های خصوصی میان کاربران به صورت انکریپت شده و محفوظ باقی خواهد ماند و فقط برای طرفین مکالمه قابل دسترس می باشد.

واتساپ همچنین به کاربران اجازه خواهد داد که با اکانت های بیزینسی ارتباط برقرار کند اما پیام‌ها با همان میزان امنیت همراه نخواهد بود، زیرا که داده هایی که در پیام های بیزینسی استفاده می‌شود برای مقاصد تجاری مانند تبلیغات در فیس بوک و سایر داده هایی که در سرورهای فیس بوک جمع می شود مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

همزمان با نزدیک شدن به ماه می واتساپ شروع به نشان دادن بنری در داخل اپلیکیشن برای کاربران  اندروید و iOS خواهد نمود که کاربران می‌توانند با ضربه زدن بر روی آن موازین جدید حریم شخصی این اپلیکیشن را مطالعه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *