واتساپ در شب سال نو رکورد تاریخی تازه‌ای را برای تماس های صوتی و تصویری تجربه کرد

واتساپ در شب سال نو رکورد تاریخی تازه‌ای را برای تماس های صوتی و تصویری تجربه کرد

تلاش های انجام شده برای فاصله گذاری های اجتماعی به خاطر شرایط پاندمی سال اخیر باعث افزایش قابل انتظاری در استفاده از شبکه‌های اجتماعی در طول شب سال نو شد. در این مورد شرکت فیس بوک اعلام نمود که در روز ۳۱ دسامبر  بیشترین میزان تماس های انجام شده در یک روز را در واتساپ مشاهده کرده است.

از آنجا که تعطیلات امسال تحت تاثیر شرایط پاندمی جهانی قرار گرفته است شرکت فیس بوک در طول کریسمس افزایش بسیار چشمگیری را در استفاده از شبکه های اجتماعی خود گزارش داد.. این در حالی است که بسیاری از مردم که مجبور به ماندن در خانه و کار از راه دور بودند با استفاده از وسایل تکنولوژی به کمک نرم افزارهای ویدیو کنفرانس و چت شده به ارتباط با یکدیگر پرداختند.

همین طور این در حالی است که بیشتر شبکه‌های اجتماعی در آخرین روز سال افزایش بی سابقه ای را در استفاده از پلتفرم های خود  مشاهده نمودند.  زیرا در طول این روز بسیاری از مردم به روی شبکه‌های اجتماعی رفته تا به اقوام و خویشاوندان خود پیام سال تبریک سال جدید را بفرستند

فیس بوک در این مورد روز آخر سال  ۲۰۲۰ را روز  بسیار پر مشغله و تاریخی توصیف می کند که برای این شرکت یک رکورد تازه ای را به همراه داشته است. بر اساس گزارش فیسبوک  بیشتر از ۱.۴ میلیارد پیام و تماس صوتی و تصویری در سراسر جهان از طریق واتساپ در این روز انجام گرفته است و جالب اینجاست که این رقم  ۵۰ درصد بیشتر از کل تماس هایی است که در سال قبل در این پلتفرم صورت گرفت.

مسنجر فیسبوک در ایالات متحده نیز ترافیک زیادی را در تماس های ویدیویی گروهی خود تجربه نمود که این رقم دو برابر میزان تماس‌هایی بود که در شب کریسمس سال قبل صورت گرفته بود. اینستاگرام لایو و فیس بوک لایو میزبان بیش از ۵۵ میلیون پخش زنده ی در طول این روز بودند. همین طور گزارشات جدید دیگری حاکی از فروش بی سابقه اپ استور در روز کریسمس ۲۰۲۰ بودند. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *