واتساپ در حال آزمایش ویژگی جدید نظرسنجی در چت های گروهی می باشد

واتساپ در حال آزمایش ویژگی جدید نظرسنجی در چت های گروهی می باشد

بر اساس آخرین گزارش های اعلام شده توسط منبع خبری WABetaInfo واتساپ در حال آزمایش ویژگی جدیدی که در مرحله بتا بوده و برای محیط ios طراحی شده که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند در داخل گروهها در بخش چت، در بین کاربران خود نظرسنجی و رای گیری انجام دهند. در این مورد اسکرین شات هایی که  منتشر شده است احتمال ایجاد ویژگی برگزاری نظرسنجی در داخل گروه های چپ در واتساپ را تایید می‌کند.

در این مورد کاربران می‌توانند از اعضای خود در نظرسنجی های مختلف سوال های مورد نظر خود را بپرسند و یا اینکه با ایجاد چند تست های چند جوابی نظر آنها را جویا شوند. این نظرسنجی ها نیز به مانند بخش مکالمه از قابلیت امنیتی انکریپشن کامل برخوردار است و این بدان معناست که فقط افراد موجود در گروه می توانند از نظرسنجی و نتایج آن مطلع شوند.

این ویژگی نظرسنجی و رای گیری قبل از این در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام ایجاد شد که باعث شد که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. اپ تلگرام در ایجاد این گونه ویژگی‌های جدید در میان اپلیکیشن‌های پیام‌رسان پیشگام می باشد. در سال ۲۰۱۸ بود که این اپلیکیشن پیام رسان ویژگی انجام رای گیری را در داخل گروه های چت فعال نمود. اما در این مورد هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی قرار است در واتساپ فعال شود.

علاوه بر این واتساپ همچنین قرار است یک بخش مربوط به “جامعه” را ایجاد می‌کند که کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کند تا بتوانند راحت تر گروه ها و جوامع موجود در واتساپ را پیدا کنند. بخش “جوامع” انتظار دارد که جایگزین بخش دوربین شود. اپلیکیشن واتساپ که متعلق به شرکت متا می باشد در چند سال گذشته همواره تماس تلاش کرده است تا بتواند قابلیت‌های گروهی را در اپلیکیشن خود گسترش دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.