واتساپ اکانت هایی را که قوانین و مقررات جدید این شرکت را قبول نکنند را محدود نمی کند

واتساپ اکانت هایی را که قوانین و مقررات جدید این شرکت را قبول نکنند را محدود نمی کند

واتساپ قرار نیست که اکانت کاربرهایی را که موازین و قوانین این بروز شده جدید این شرکت را قبول  نکرده‌اند محدود کند. در حال حاضر این شرکت قصد ندارد که کاربران از  استفاده کامل از این اپلیکیشن در iOS محدود شوند.

در ماه فوریه واتساپ به کاربران هشدار داد که می‌بایست قوانین و مقررات جدید را بپذیرند که بعدا به پانزدهم می موکول شد و بر اساس آنچه که این شرکت گفته بود کاربرانی که این تغییرات را قبول نکنند نمی توانند از کلیه قابلیت های واتساپ استفاده کنند تا زمانی که قوانین جدید را بپذیرند.

اما به نظر می رسد که در حال حاضر این شرکت از این ادعای خود برگشته است و کاربران همچنان می‌توانند از قابلیت‌های کامل این اپلیکیشن استفاده کنند. بر اساس گزارشات به نظر می رسد که در پی مذاکراتی که این شرکت با کارشناسان مسائل امنیتی و برخی عوامل اجرایی حکومتی داشته است تصمیم خود را مبنی بر محدود نمودن اکانت کاربران ملغی نموده است.

این شرکت در بیانیه جدیدی اعلام نمود که ما می‌خواهیم در اینجا به وضوح اعلام کنیم که در حال حاضر هیچ گونه قصدی برای محدود کردن قابلیت های واتساپ برای آنهایی که قوانین جدید را قبول نکرده اند نداریم.

در ادامه این شرکت می گوید به جای آن مانند گذشته به کاربران ازطریق به‌روزرسانی‌های بعدی در مورد هر گونه تغییری آنها را مطلع می کنیم، به خصوص وقتی که مردم می‌خواهند گزینه‌های اختیاری مانند ارتباط با بیزینس هایی که از طریق پلتفرم فیسبوک حمایت می شوند را انتخاب کنند.

این بیانیه که در حقیقت نشان می دهد که واتساپ از تصمیم های اولیه خود کاملاً بازگشته است. تصمیم هایی که در اوایل ماه می به صورت جدی و چند هفته ای به کاربران در ارتباط با محدود کردن کاربری آنها در صورت عدم قبول شرایط جدید هشدار می‌داد. یکی از اعتراض های مربوط به قوانین جدید آن بود که بر اساس این تغییرات در تمام چت های بیزینسی، مکالمه ها در سرورهای فیسبوک قرار بود که ذخیره شود و همین امر باعث اعتراض های گسترده ای شده بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *