هیوندای و کیا مذاکرات خود را با اپل متوقف نمودند

هیوندای و کیا مذاکرات خود را با اپل متوقف نمودند

شرکت های خودروسازی هیوندای و کیا به طور مشخص آشکار نمودند که مذاکرات آنها به اپل برای تولید اپل کار به پایان رسیده است. در پی گزارش‌های اخیر که در مورد مذاکرات احتمالی میان هیوندای و کیا برای تولید اپل کار در حال مطرح شده بود، امروز شرکت هیوندای به طور رسمی تایید نمود که برای تولید وسیله نقلیه اپل با این شرکت به توافق آن نرسیده است و دیگر در این زمینه مذاکراتی انجام نخواهد شد.

این دو شرکت تایید نمودند که درخواست هایی را برای تولید اتومبیل های خودران دریافت نموده اند اما هنوز هیچگونه تصمیمی برای انجام این مذاکرات گرفته نشده است و آنها هنوز در مرحله ابتدایی مذاکرات هستند.

این دو شرکت خودروسازی در ماه ژانویه گزارش نمودند که در حال مذاکره با اپل برای تولید اپل کار می باشند و ظاهراً بعد از مدتی هیوندای تایید نمود که به توافق های لازم با اپل در این مورد نرسیده است. اپل نیز بر اساس برخی گزارش ها متعاقباً از نحوه پاسخ هیوندای در مورد ناخشنود بوده است و به همین دلیل کلیه مذاکرات میان این کمپانی ها به حالت تعلیق درآمد.

بر اساس گزارش های قبلی عدم اتفاق نظر عوامل اجرایی و روسای شرکت هیوندای برای همکاری با اپل عامل اصلی برای پیش نرفتن این مذاکرات بوده است در حالی‌که مذاکرات میان این دو کمپانی ها در جریان بود صحبت هایی به میان آمد مبنی بر اینکه هیوندای احتمالا تولید اپل را به ایالات متحده باز خواهد گرداند و همینطور به کمک کمپانی کیا که یکی از زیر شاخه های هیوندای می باشد این دو کمپانی قرار است که در گرجستان تا سال ۲۰۲۴ بتوانند ۱۰۰ هزار اتومبیل اپل را تولید نمایند.

همین طور صحبت از این به میان آمد که شرکت کیا و هیوندای برای به انجام رساندن پروژه اپل کار این کمپانی در حال سرمایه‌گذاری ۴ تریلیون وون یا ۳.۶ میلیارد دلاری با اپل هستند.

لازم به ذکر است که هیوندای و کیا تنها کمپانی هایی نبوده‌اند که اپل برای تولید اپل کار با آنها مذاکره کرده است. در حقیقت این شرکت آیفون سازی بر اساس برخی گزارشات در حال مذاکره با ۶ خودروساز ژاپنی در همان در بهره زمانی مشابه بوده است.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *