هکرهای  خارجی وزارت خزانه داری آمریکا را هدف گرفتند

هکرهای  خارجی وزارت خزانه داری آمریکا را هدف گرفتند

اخیرا وزارت خزانه داری و بخش بازرگانی وزارت ارتباطات و اطلاعات ملی آمریکا به وسیله هکر های خارجی مورد هدف قرار گرفت که در طی آن اطلاعات نامشخصی مورد سرقت قرار گرفت. این سرقت اطلاعات  به دنبال وجود مشکلات امنیتی در سازمان های دولتی ایالات متحده صورت گرفته است.

بر اساس گزارشات این سرقت بخش اطلاعات بخش خزانه داری و سازمان ارتباطات و اطلاعات ملی را نشانه گرفته است. در حالی که در مورد این حمله سایبری هنوز اطلاعات زیادی در دسترس نیست اما گمان می‌رود که در طی جلسه ای که قرار است روز یکشنبه در کلاس اول امنیتی ملی برگزار شود جزئیات بیشتری از این مشخص گردد.

به گزارش رویترز این حمله توسط گروه بسیار حرفه ای و متخصص که به وسیله یک دولت خارجی حمایت می‌شوند رهبری شده است.  روش هایی که در این حمله سایبری مورد استفاده بکار رفته قبلاً برای دسترسی به اطلاعات آژانس های ملی نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.

نتایج بدست آمده توسط سه کارشناس آشنا به تحقیقات و بازرسی در مورد حمله های سایبری به روسیه  به عنوان منبع حمایتی این حمله نظر دارد. سخن گوی امنیت ملی اظهار داشت که دولت ایالات متحده از این گزارشات مطلع بوده و کلیه مراحل امنیتی لازم در این مورد در دست اقدام است.

اطلاعات حاصل از افراد کارشناس و آشنا به مسائل حک و حمله‌های سایبری چنین حمله ای مشابه با حمله صورت ‌گرفته در به سرقت بردن اطلاعات شخصی کاربران در برنامه تحت کلاد مایکروسافت به نام آفیس ۳۶۵ آشکار می سازد که در آن ایمیل بسیاری از افراد سرشناس مورد سرقت قرار گرفت. این حمله با دستکاری و فریب پروتکل امنیتی مایکروسافت صورت گرفت و به گفته مایکروسافت توسط افراد بسیار متخصص انجام شده است.

تحقیقات بیشتر نشان داد که این حمله از طریق یک محصول شبکه ای به نام سولار وایندز SolarWinds صورت گرفته است که برای نرم افزارهای مدیریت تکنولوژی مورد استفاده قرار می گیرد و بعدا برای فریب دادن سیستم لاگین مایکروسافت بکار رفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *