هوم پاد مینی به اپل کمک می کند تا سهم بازار خود در صنعت اسپیکرهای هوشمند را دو برابر کند

هوم پاد مینی به اپل کمک می کند تا سهم بازار خود در صنعت اسپیکرهای هوشمند را دو برابر کند

آمازون همچنان پیشتاز بازار اسپیکر ها و نمایشگرهای هوشمند با داشتن وسایلی مانند اکو دات و اکو شو می باشد. اما اپل بر اساس داده های جدید از شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics  توانسته است به لطف هوم پادمینی سهم بازار خود در اسپیکر های هوشمند را تقریباً دو برابر کند.

شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics تخمین می زند که اپل توانسته است در کوارتر سوم ۲۰۲۱ چهار میلیون اسپیکر هوشمند را به مشتریان ارسال کند که این تقریبا ۱۰.۲ درصد سهم بازار اسپیکر های هوشمند می باشد. در این طبقه بندی اسپیکر هوشمند گوگل به نام Nest Mini پیشتاز می‌باشد که به دنبال آن هوم پادمینی و اسپیکر هوشمند نسل چهارم آمازون به نام اکو دات قرار می گیرند.

در مقام مقایسه سهم بازار اپل برای گوشی ها برای اسپیکر ها و نمایشگر های هوشمند در سال قبل فقط ۵.۹ درصد بود قبل از آنکه هوم پاد مینی به بازار ارائه شود. در این مورد باید گفت که اپل از آنجا که هنوز نمایشگر هوشمندی ارائه نداده است هنوز نمی‌تواند در این بازار نسبت به سایر رقبا مقامی را داشته باشد. در این مورد مارک گورمن از بلومبرگ عقیده دارد که اپل باید یک نسخه بزرگتر از آیپد را به عنوان یک هاب خانگی به بازار ارائه دهد  که بتواند با وسایلی مانند اکو شو آمازون رقابت کند. اما هنوز مشخص نیست که آیا اپل می خواهد چنین وسیله ای را در آینده رونمایی کند.

در این مورد باید گفت که هوم پاد مینی با قیمت ۹۹ دلار هنوز از زمان رونمایی اولیه خود در اکتبر ۲۰۲۰ به روز رسانی نشده است و تنها تغییراتی که در آن داده شده گزینه های جدید رنگ شامل زرد، نارنجی و آبی می باشد که در برخی کشورها به فروش می‌رود. اما با توجه به افزایش سهم بازار اپل در بازار اسپیکرهای هوشمند وجود هوم پاد مینی می‌تواند در این زمینه یک موفقیت محسوب شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.