هواوی بابت لایسنس ۵G از اپل کارمزد می گیرد

هواوی بابت لایسنس ۵G از اپل کارمزد می گیرد

شرکت هواوی که مدتی است به خاطر تحریم های به وجود آمده با بحران های فروش گوشی های همراه خود روبروست، قصد دارد که تا حد ۲.۵ دلار به ازای هر گوشی آیفون برای استفاده از اینترنت ۵ جی آیفون های نسل بعدی و همین طور گوشی های سامسونگ‌ گالکسی نسل بعدی و سایر برندها کارمزد دریافت کند.

از آنجایی که نزاع قانونی میان هواوی و ایالات متحده هنوز در حال ادامه است، سازندگان چینی هنوز در حال ساختن گوشی های همراه جدید خود هستند و حالا قصد دارند که از پتنت های خود پول در بیاورد. بر اساس گزارش بلومبرگ عوامل اجرایی هواوی قصد دارند کارمزد قابل ملاحظه ای را برای کمپانی نظیر اپل برای لایسنس حقوق کپی رایت ۵ جی اعمال کنند. بر اساس گزارشات هواوی بیشترین میزان پتنت را برای اینترنت های ۵ جی در جهان دارا است و قصد دارد از این راه بتواند از شرکت های اپل و سامسونگ درآمد قابل توجهی را کسب کند.

رئیس هواوی می گوید که در ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ این شرکت انتظار دارد که بتواند ۱.۲ میلیارد دلار تا ۱.۳ میلیارد دلار از پتنت های خود درآمد کسب کند. این شرکت را مشخص نکرده است که چقدر از این درآمد ناشی از پتنت های ۵ جی می باشد و همینطور چه مقدار از آنها مربوط به گوشی های جدید استفاده شده است.

این شرکت گفت که قصد دارد که نسبت به شرکت های رقیب خود نظیر اریکسون، نوکیا و کوالکام مبلغ کمتری را برای سازندگان گوشی‌های همراه اعمال کند. هنوز در این مورد جزئیات بیشتری مشخص نشده است، اما بر اساس گزارشات این شرکت قصد دارد که ۲.۵ دلار بر اساس هر گوشی فروخته شده از کمپانی های اپل و سامسونگ دریافت کند، در صورتی که کمپانی های رقیب مانند کوالکام نیز قبلاً درصدهایی را برای گوشی ها برای شرکت‌های اینترنتی خود اعمال کردند که قیمت آنها چیزی در حدود ۱۳ تا ۲۰ دلار بوده است. کوالکوم حال حاضر مودم های   ۵G اپل را تامین می کند که در آیفون ۱۲ مدل های آیفون ۱۲ به کار رفته است. این در حالی است که اپل قصد دارد که بتواند برای آیفون بعدی و آیپد پرو مودم ساخت خود را استفاده کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *