هنوز تکنولوژی لازم برای قرار دادن فیس آیدی در نمایشگرهای مک بوک ها وجود ندارد

هنوز تکنولوژی لازم برای قرار دادن فیس آیدی در نمایشگرهای مک بوک ها وجود ندارد

ژورنالیست معتبر بلومبرگ مارک گورمن که ارتباط بسیار نزدیکی با چرخه تامین کننده های اپل دارد در آخرین نوشته های خود اعلام نمود که اولین مک با فیس آیدی به احتمال زیاد از سری مک بوک ها نمی باشد زیرا تکنولوژی لازم برای قرار دادن سخت افزارهای مورد نیاز هنوز به سطحی نرسیده که بتوان آنها را در در یک نمایشگر بسیار باریک نوت بوک جا داد. مارک گورمن در آخرین خبرنامه خود که به صورت پرسش و پاسخ برگزار شد پیش بینی ها و انتظارات خود را در ارتباط با به کارگیری قابلیت فیس آیدی در کامپیوترهای مک ارائه داد.

سیستم تشخیص چهره فیس آیدی اپل برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ در مدل های آیفون ایکس به کار رفت که جایگزین قابلیت تاچ آیدی شد و پس از آن کلیه آیفون ها و آیپد ها از این تکنولوژی برای تشخیص چهره و قفل گشایی و کلیه امور تشخیص هویتی استفاده کردند. به همین دلیل بیشتر شایعات پیش بینی می‌کنند که مک بوک پرو های آینده نیز قرار است از قابلیت فیس آیدی برخوردار باشند.

اما گورمن اعتقاد دارد که اپل احتمالا در طی چند سال آینده اولین مک خود با فیس آیدی را به بازار ارائه می کند. او همچنین گفت که اپل در ابتدا قصد داشته است که فیس آیدی را در آیمک های ۲۴ اینچی ۲۰۲۱ به کار ببرد اما این پروژه به دلیل تغییر در طراحی کامپیوترهای آل این وان ۲۰۲۱ به تأخیر افتاد. همینطور شایعاتی منتشر شده است مبنی بر این که اپل فیس آیدی را برای آیمک های با نمایشگرهای بزرگتر مورد آزمایش قرار داده، اما هنوز مشخص نیست که اولین کامپیوتر مک که قرار است به قابلیت فیس آیدی مجهز شود کدام یک از سری های مک بوک خواهد بود.

صرف نظر از محدودیت ها و مشکلات تکنیکی همینطور در ارتباط با نحوه بکارگیری فیس آیدی در کامپیوتر های مک سوالات و چالش های عملی وجود دارد. برای مثال قفل گشایی مک از حالت اسلیپ توسط فیس آیدی می تواند کاملا امکان پذیر باشد، اما استفاده از آن برای تشخیص هویت در اموری مانند پرداخت ها از جمله اعمالی است که حتماً باید توسط یک دکمه فیزیکی و با فشار دادن آن و شاید با استفاده از تاچ‌ آیدی صورت گیرد. علاوه بر این گورمن در آخرین خبرنامه خود پیش بینی می کند که اپل در  روز سه‌شنبه ۸ مارس آخرین سری آیفون های اس ای و مدل های آیپد را معرفی خواهد نمود که مجهز به تکنولوژی ۵ جی و چیپ های A15 هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.