هند قصد دارد سیستم عامل تازه‌ای را در رقابت با ios و اندروید به وجود آورد

هند قصد دارد سیستم عامل تازه‌ای را در رقابت با ios و اندروید به وجود آورد

دولت هندوستان بر اساس گزارشی که توسط منبع خبری The Economic Times منتشر شده است قصد دارد طرح تشویقی ویژه ای برای ایجاد یک سیستم ‌عامل جدید موبایلی که جایگزین اندروید و ios خواهد شد را آغاز کند. این طرح در روز دوشنبه توسط وزیر امور الکترونیک و آی تی این کشور Rajeev Chandrasekhar اعلام شد و بر پایه آن صنعت تکنولوژی را برای ایجاد یک سیستم عامل موبایلی داخلی تشویق می‌کند. این سیستم عامل جدید قصد دارد تا جایگزین سیستم های عامل ‏ios و اندروید شود.

او در سخنان خود اعلام داشت که سیستم های عامل اندروید و iOS در حال حاضر به گونه ای اکوسیستم سخت افزاری را کنترل می کند و به آن توسعه می بخشند و این چیزی است که دولت امید دارد تا پلتفرم جدید بر پایه آن عمل کرده و بتواند با ایجاد سیستم عامل رقیب رشد تکنولوژی را باعث شود. دولت هندوستان در حال حاضر به دنبال شرکت های استارت آپ مناسب و افراد علمی واجد شرایط می باشد که قادر به ایجاد این سیستم عامل جدید باشند.

بحث های فنی در حال حاضر بر روی اهداف روشن در ارتباط با این پروژه می باشد که در نهایت می تواند توسعه صنعتی را در یک جهت خاص هدایت کند. دولت هندوستان بر پایه همین طرح قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ به درآمدی در حدود ۳۰۰ میلیارد دلار حاصل از تولید فرآورده های الکترونیک بپردازد که در مقایسه با رقم درآمدی ۷۵ میلیارد در حال حاضر رشد بسیار زیادی محسوب می شود.‌  علاوه بر این  کشور هند  امید دارد که از مقدار ۱۵ میلیارد به هدف ۱۲۰ میلیارد صادرات محصولات الکترونیک دست بیابد.

در حال حاضر هندوستان یکی از بازارهای در حال رشد و بسیار مهم برای اپل می باشد اما همچنان در این کشور وسایل اندروید از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند. اپل تا به حال تعداد کارخانه های ساخت محصولات خود را در این کشور افزایش داده است تا جایی که بیش از ۷۰ درصد آیفون هایی که در این کشور فروخته می‌شود در آنجا تولید می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.